Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Turawa 2018

Młodzi strażacy z terenu gminy Kamienna Góra rozpoczęli 5 lipca 2018 (czwartek) kolejną przygodę. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze wyjechały na dziesięciodniowy Obóz Sportowo-Szkoleniowy w Turawie. Wraz ze strażakami z powiatu kamiennogórskiego na obóz udali się członkowie MDP z gminy Grębocice.

Obóz odbywa się w ośrodku Strażak w Turawie, który jest położony wśród naturalnych lasów Borów Turawskich w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu trzech sztucznych jezior. Prowadzony jest przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Młodzi strażacy po raz drugi goszczą w Turawie. W zeszłym roku w obozie uczestniczyło 48 młodych druhów. Jedną z atrakcji była kąpiel przygotowana przez druhów z OSP Kadłub gdzie woda podawana była z cysterny. Relacje sprzed roku można przeczytać http://strazpisarzowice.pl/mdp/turawa-2017  
W obozie uczestniczą 92 osoby.
Opiekunami ze strony powiatu kamiennogórskiego są: Bartłomiej Łukasik (komendant obozu), Natalia Jaworek, Katarzyna Krok, Edyta Kluczyńska, Piotr Szkaradek oraz Maciej Latawiec.
W czasie trwania obozu dzieci zapoznają się z podstawową wiedzą o pożarnictwie i ratownictwie.
Obóz odbywa się dzięki dofinansowaniu: MSWiA, Gminy Kamienna Góra, Powiatu Kamiennogórskiego, Banku Spółdzielczego w Kamiennej Górze, Nadleśnictwa Kamienna Góra, Kopalni Ogorzelec oraz Kopalni JKSM.

Kategoria: