Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Stopnie ostrzeżeń meteorologicznych

Ostrzeżenie meteorologiczne - specjalny rodzaj informacji o występowaniu wyjątkowo niebezpiecznego zjawiska pogodowego, zagrażającego zdrowiu lub życiu ludzkiemu. Wydanie ostrzeżenia meteorologicznego mobilizuje centra zarządzania kryzysowego oraz inne służby do zwiększonej gotowości w stanie zagrożenia oraz umożliwia podjęcie działań, służących zabezpieczeniu społeczeństwa oraz infrastruktury.

Czytaj więcej: Stopnie ostrzeżeń meteorologicznych

Ferie w województwie dolnośląskim zbliżają się do półmetka. Część osób dopiero wybiera się na upragniony zimowy wypoczynek, niektórzy już wracają. Jedno jest pewne, na drogach panuje wzmożony ruch, a warunki do jazdy w okresie zimowym nie pomagają kierowcom. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich podczas wyjazdu, ale również w miejscu wypoczynku. Oczywiście nad bezpieczeństwem podróżnych i osób korzystających z wolnych dni, szczególnie dzieci i młodzieży, każdego dnia czuwają dolnośląscy policjanci. Jednak warto samemu odpowiednio przygotować się do wyjazdu, żeby móc bez przykrych niespodzianek dotrzeć do miejsca zimowego wypoczynku.

Czytaj więcej: Dolnośląskie ferie na półmetku – zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich

Młodzieżowa drużyna pożarnicza jest dla Ochotniczej Straży Pożarnej szkołą dla młodych druhów, która w różnych formach przygotowuje ich do późniejszej służby. Tak jak ukształtujemy poprzez szkolenie ich strażackie umiejętności zbierać będziemy owoce. Jest rzeczą oczywistą, że zaniechanie prowadzenia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej pozbawi OSP źródła naboru strażaków- ratowników.
W dzieciństwie powstają marzenia o strażackiej służbie i te marzenia musimy wykorzystać. Zestaw pytań opracowany jest z myślą o pracy z młodzieżą i doborze do zespołu ćwiczącego. Pozwala także w okresie zimowym uatrakcyjnić zbiórki poprzez
rywalizację rot i druhów w sprawności obsługi sprzętu.
Kolegium Sędziów opracowało ten zestaw także z myślą o druhach stawiających pierwsze kroki w MDP bez względu na granicę wieku. Jest dobrze, gdy młodzież ćwiczy w parze z dorosłymi czy rodzicami. Jest to również sposobem na
uatrakcyjnienie jubileuszy i innych uroczystości poprzez zajęcia dla młodzieży w czasie zanudzających młodych ludzi zajęć dorosłych.
W czasie organizacji konkursu można z zestawu dobrać ilość i rodzaj ćwiczeń w zależności od czasu i możliwości terenowych czy lokalowych.
Życzymy powodzenia!

Czytaj więcej: Strażackie Przedszkole