Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

Strażacka inicjatywa społeczna o nazwie cfbt.pl zrealizowała projekt poświęcony bezpieczeństwu pożarowemu w domach.

Zamknij Zanim Zaśniesz, czyli akcja inspirowana kampanią @ULfirefightersafety o nazwie "Close Before You Doze", to apel do społeczeństwa, aby zamykać na noc drzwi do sypialni przed pójściem spać.

Ta prosta czynność, jak dowodzą m.in. badania realizowane w Instytucie Badań nad Bezpieczeństwem Strażaków UL, pozwala o co najmniej kilkanaście minut wydłużyć czas, w którym utrzymują się w odizolowanym pomieszczeniu warunki do przeżycia. Panuje tam wówczas odpowiednie stężenie tlenu, nie pojawia się groźne dla życia stężenie tlenku węgla, jak również temperatura nie wzrasta do poziomów stanowiących zagrożenie. jest to czas na obudzenie się i wezwanie pomocy. Jest to też bezcenny czas dla strażaków na ratowanie życia ludzkiego.

Ponadto, eksperci na całym świecie zalecają zakup czujki dymu, a gdzie to zasadne również czujki tlenku węgla (czadu), jak również zakup gaśnicy. Ten niewielki wydatek może ocalić życie i cały dobytek w momencie powstania pożaru. Warto też zastanowić się nad podstawową oraz alternatywną drogą ewakuacji w momencie powstania zagrożenia.

Strażacy poprawiają swoje wyposażenie i wyszkolenie, jednak działają w fazie reakcji, gdy zagrożenie wystąpi. Jedyna droga do zmniejszenia tragicznych statystyk to edukacja społeczna obywateli. Wszystko to po to, aby dbać o siebie i najbliższych oraz o własne domostwo i dobro rodziny.

Projekt grupy cfbt.pl został zrealizowany w prywatnym czasie, z udziałem własnych środków oraz bez wynagrodzenia.

 

Zamknij Zanim Zaśniesz! To nie kosztuje nic!


#ZZZ #ZamknijZanimZaśniesz