Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2017

11 maja 2017 po godzinie 19:00 nasza jednostka wezwana została do plamy substancji ropopochodnej na drodze wojewódzkiej numer 367. Na chwilę obecną (g. 22:00) jednostka OSP Pisarzowice oraz PSP Kamienna Góra zabezpieczają miejsce zdarzenia oraz kierują ruchem. 

Aktualizacja 12.05 g. 11:30

około godziny 11:00 na miejsce dojechała służba drogowa. Ekipa zarządcy drogi wysypała sorbent i neutralizuje plamę z wykorzystaniem ciągnika ze szczotką. 

Aktualizacja 12.05 g. 7:45

Po godzinie 23:00 na miejsce dojechała Służba Drogowa. Niestety zarządca miał za mało znaków stąd też ruchem do późnych godzin nocnych kierowali strażacy. 

Zarządca postawił barierki ogradzające plamę. Na cały odcinku ustawił znaki zakazu wyprzedzania oraz ograniczenia prędkości do 30 km/h. Pojawiły się też znaki ostrzegawcze o śliskości na jezdni. 

Oryginalna informacja

Plama rozpoczynała się już na Przełęczy Kowarskiej. Największe skupisko jednak znajdowało się między Szarocinem, a Pisarzowicami. Jednostka PSP Kamienna Góra zabezpieczał plamę na między Szarocinem, a pierwszym zjazdem do Pisarzowic. OSP Pisarzowice kieruje ruchem na wysokości przystanku autobusowego. W obu miejscach wyłączony jest pas prowadzący od strony Kowar do Kamiennej Góry. 

Według wstępnych ustaleń zarządca drogi (DSDiK) ma przyjechać na miejsce po godzinie 22:00.