Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Start

WOŚP27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się również w Pisarzowicach. Druhowie czynnie wspomogli zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego. W trakcie finału można było wylicytować przejażdżkę MANem. 

Nasza jednostka prowadziła zabezpieczenie imprezy.
Na podwórku przed Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Pisarzowicach stanął grill z kiełbaskami z którego cały dochód przekazany został do orkiestrowej puszki.


Druhowie do licytacji przekazali możliwość przejazdu na sygnałach nowym wozem strażackim. W pierwszej licytacji mieszkanki Pisarzowic wylicytowały przejazd za 200 złotych. Podczas drugiej licytacji stawka urosła do 220 złotych. Czwórka dzieci skorzystała z przejażdżki po terenie sołectwa.Każdy mógł obejrzeć nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który na początku grudnia trafił do naszej jednostki.Informacja CBK Pisarzowice:
Aż 12 tysięcy i 404 złote (czyli o 5 tysięcy więcej niż przed rokiem) udało się zebrać podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pisarzowicach!!! Na kwotę tę złożyły się pieniądze z kwesty przeprowadzonej przez naszych dzielnych wolontariuszy, ze sprzedaży ciast upieczonych przez mieszkanki sołectwa oraz licytacji fantów przekazanych przez darczyńców. Ponad 300 złotych do wspólnej puli dołożyli nauczyciele i uczniowie szkoły w Szarocinie, a ponad 800 - grono pedagogiczne i uczniowie placówki w Pisarzowicach! Do tego 500 złotych (1/3 
z zebranych 1500 złotych podzielonych po równo na trzy gminne sztaby) pochodziło ze zbiórki przeprowadzonej przez pracowników urzędu gminy, GOPS-u oraz Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych. Za największą, zawrotną kwotę 1120 złotych udało się wylicytować voucher na obsługę imprezy firmowej lub rodzinnej przez wójta gminy i jego zastępcę. Za 300 złotych poszła jedna z orkiestrowych koszulek, tyle samo za gigantyczną pufę zapłacił jej nowy właściciel. 200 i 220 złotych wydali szczęśliwcy na przejażdżki nowym samochodem OSP Pisarzowice. 
Poza licytacjami w CBK trwały występy wokalne i taneczne, najmłodszych odwiedził clown Jejku. Chętni mogli stworzyć własną, niepowtarzalną koszulkę i posilić się w działającej w ośrodku kawiarence.
Czekamy na informację o kwocie zebranej przez sztab w Krzeszowie, jednocześnie gratulując Przedwojowowi, który zebrał ponad 6,5 tysiąca złotych! Niebawem podamy Państwu całą kwotę uzbieraną w naszej gminie.
Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę, za otwarte serca, za zaciętą walkę o fanty, za piękne występy i pomoc w organizacji. Widzimy się za rok! :)


informacja powiatowa.info

Kategoria: