Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Start

25 maja 2015 nasza jednostka została poproszona przez sołtysa Pisarzowic oraz wójta gminy Kamienna Góra o pomoc przy budowie nowego boiska przy stadionie.

aktualizacja 28.05, 30.05, 2.06, 7.06, 13.06

Na nowym boisku położona została nowa murawa. Nową nawierzchnię należało jednak dość intensywnie podlać. O pomoc w zasilenie wodą placu została poproszona nasza jednostka.
W porozumieniu z wykonawcą boiska cały plac zasililiśmy około 5 000 litrów wody. Oprócz frajdy dla dzieci, które pilnowały aby podlane zostało całe boisko, udało się nam sprawdzić działanie motopompy pływającej Niagara2.


Jak się okazało wydajność nowego sprzętu pozwala nabrać wody do zbiornika Stara 244 w ciągu około 3 minut.

Aktualizacja 28.05
Również w poniedziałek 28 maja 2018 wykonawca poprosił o pomoc w dokładnym podlaniu całej murawy.

Aktualizacja 30.05
30 maja 2018 kolejny raz pomagaliśmy wykonawcy. Tym razem podlewaniem zajęli się młodsi członkowie OSP. 

Aktualizacja 2.06
Mimo zapowiadanych burz, w ostatnich dniach większe opady omijają Pisarzowice. Kolejny raz wykonawca poprosił o intensywne podlanie murawy. 

Aktualizacja 7.06
Kolejne podlewanie murawy. 

Aktualizacja 13.06
Zakończona Budowa Wielofunkcyjnego Boiska w Pisarzowicach
W miniony piątek (8.06.br.) zakończyły się czynności odbioru końcowego inwestycji budowy wielofunkcyjnego boiska o naturalnej trwiastej nawierzchni w Pisarzowicach.Nowe boisko o wymiarach 33 x 19 m, powstało w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego pełnowymiarowego boiska do gry w piłke nożną oraz pawilonu szatniowo-sanitarnego. Zakres prac obejmował również, obok wykonania podbudowy i nawierzchni trawiastej, wykonanie systemu odwodnienia obiektu, budowę schodów terenowych, wykonanie pilkochwytów, montaż bramek do piłki nożnej oraz słupków do gry w siatkówkę, itp. Zgodnie z zasadami programu korzystanie z boiska odbywac się będzie na zasadzie nieodpłatności i powszechnego dostępu.
Całość robót budowalnych kosztowała 246 tys. złotych, i zostanie pokryta częścioweo ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (63,63% kosztów kwalifikowalnych) oraz ze środków budżetu gminy Kamienna Góra. Wykonawcą obiektu, wyłonionym w trybie przetargu nieograniczonego, było miejscowe przedsiębiorstwo: Zakład Ogólnobudowlany - Zbigniew Kowalski z Kamiennej Góry.

Kategoria: