Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Start

W dniu 27 kwietnia 2018 druhowie z OSP Pisarzowice spotkali się w celu przygotowania trasy na Fit Festival – Bieg z Flagą 2018. Kolejnych zdarzeń druhowie nie mogli przewidzieć.

W ramach pomocy przy organizacji Biegu nasza jednostka zobowiązała się do wyczyszczenia z zagrażających niebezpieczeństwu samosiejek czy kamieni będących na trasie. Będąc w połowie trasy druhów zaalarmowała syrena. Członkowie OSP Pisarzowice skontaktowali się telefonicznie z Powiatowym Stanowiskiem Kierowania oraz podjęli decyzję o natychmiastowym powrocie do remizy.

Jak się okazało na terenie Kamiennej Góry przy ulicy Jeleniogórskiej doszło do kolizji dwóch pojazdów. W tym samym czasie PSK przyjęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego przy ulicy Lubawskiej. Nasza jednostka została zadysponowana do zabezpieczenia kolizji gdzie mieliśmy bliżej. Po dojeździe na miejscu i zabezpieczeniu terenu działania, przeprowadzeniu rozpoznania oraz posprzątaniu rozbitych szkieł, dowódca przekazał miejsce zdarzenia policji.

Członkowie OSP Pisarzowice udali się na ulicę Lubawską gdzie pożar nadal nie był ugaszony oraz potrzeba dodatkowych ratowników do wejścia do środka obiektu w aparatach powietrznych. Działania naszej jednostki polegały głównie na wsparciu prowadzonych działań prze jednostki Państwowej Straży Pożarnej, uprzątnięciu terenu akcji oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

 

Kategoria: