Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Start

MAN OSP Pisarzowice

Długo wyczekiwany nowy samochód ratowniczo-gaśniczy po zarejestrowaniu i dopięciu budżetu dotarł do remizy w Pisarzowicach. Nowy MAN  w asyście rac oraz bojowego Stara 244 bezpiecznie wjechał do nowego boksu przygotowanego przez ochotników. 

Pojazd to MAN TG 13.290 na kołach bliźniaczych z napędem 4x4. Pojazd został wyposażony w radiostacje oraz latarki wraz z miejscami do ładowania. Aparaty powietrzne montowane są w kabinie. Pełne oświetlenie LED. Autopompa ma do dyspozycji 3000 litrów wody oraz 300 litrów środka pianotwórczego. MAN wyposażony jest w 60 metrowe szybkie natarcie i działko wodne DWP-16. Dodatkowo zamontowane ma cztery zraszacze wody (dwa z przodu i dwa z boku pojazdu).
Wóz bojowy wkrótce zostanie włączony do podziału jak pierwszy wyjazdowy naszej jednostki. Został mu nadany numerem operacyjnym 458[D]21.
Star 244 służący od prawie 30 lat w naszej jednostce nadal będzie służył mieszkańcom sołectwa, gminy i powiatu. Nadany został mu numer 458[D]22.


Nowy MAN stanął w wyremontowanym przez strażaków ochotników boksie. W ramach remontu wymieniona została była brama wjazdowa do nowo powstałego boksu, zostały zamurowane i ocieplone stare okna, położone zostały ściany z regipsów oraz rozprowadzono nowe okablowanie pod instalacje elektryczną. Wszystkie ściany zostały ocieplone wełną. Remont współfinansowany był ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz funduszy Gminy Wiejskiej Kamienna Góra.

Zdjęcia nowego boksu:


informacja na portalu powiatowa.info MAN w Pisarzowicach. Na portalu galeria zdjęć oraz video

 


Więcej o przetargu:
Wybór oferty

Więcej o przetargu wraz ze specyfikacją

o uchwale intencyjnej podjętej w styczniu

30 tysięcy od Sejmiku

Dotacja z MSWiA


 

Nie widzisz filmu? kliknij

Galeria zdjęć na FB


 


Regionalny Tygodnik Informacyjny (RTI) Nr 51-52 (940-941) 20 grudnia 2018 ISSN 1641-3598

RTI24.pl


 

Kategoria: