Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Start

25 lipca 2018 roku po godzinie 19:00 nasza jednostka zadysponowana została do pożaru domu w Ogorzelcu.

Na miejsce udały się wszystkie okoliczne jednostki OSP oraz JRG z Kamiennej Góry.


Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przygotowanie zasilania wody z pobliskiego stawu z wykorzystaniem pompy Niagara 2. Druhowie z naszej jednostki zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza zajęła się wspólnie z PSP Kamienna Góra podawaniem prądów wody w obronie części mieszkalnej. Druga wsparła działania w ataku na części gospodarczej. Po ugaszeniu największych zarzewi ognia przystąpiliśmy do usuwania siana oraz spalonych elementów konstrukcji dachu z poddasza części użytkowej.

W wyniku pożaru spłonęła część gospodarcza domu jednorodzinnego. Na szczęści nikomu nic się nie stało. 

informacja oraz film z miejsca zdarzenia

Prowadzona jest zbiórka materialna i finansowa dla pogorzelca. Więcej informacji pod numerem telefonu: 75 746 41 35.
Dary rzeczowe można przekazać na świetlicę wiejską w Ogorzelcu.
Zbiórkę prowadzi Stowarzyszenie Wrzosowisko

 

Kategoria: