Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Uratuj misia

27 lipca 2019 roku w Gorzeszowie odbył się XVII Zlot Krasnali w Rezerwacie Głazy Krasnoludków. Najmłodsi członkowie MDP z Gminy Kamienna Góra zaprezentowali swoje umiejętności w ramach pierwszej pomocy. 

W namiocie ustawionym przy scenie najmłodsi z pomocą druhów pokazywali pozycję bezpieczną, wykonywanie RKO, kontrolę parametrów życiowych. Przypominali jak wezwać pomoc. Prawidłowe ułożenie w pozycji bezpiecznej uczestnicy projektu przypominali sobie na Krasnalu prowadzącym cały Zlot. 

W trakcie Zlotu wszyscy zaprezentowali się na scenie. Do dwóch poszkodowanych, członkowie MDP przyjechali prawdziwym wozem strażackim wypożyczonym od OSP Krzeszów. Dzieci przeprowadziły ocenę sytuacji, zadbały o bezpieczeństwo, sprawdziły czy poszkodowani oddychają. W dalszej części powiadomiły służby ratunkowe oraz dorosłych. Zadbały tez o komfort termiczny poszkodowanych. 

Na zakończenie przedszkolaki zauważyły, że jeden z poszkodowanych nie oddycha. Z pomocą przybiegli dorośli druhowie, którzy na fantomie pokazali wykonywanie RKO. 

Materiał Kamiennogórska.pl - od 12:00 działania na scenie:

 

Materiał Relacje Regionalne - od 6:42 zdjęcia ze sceny oraz działania w namiocie:

 

Kategoria: