Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Naucz mnie, a nauczę innych

Na realizację projektu jednostka OSP Pisarzowice samodzielnie zdobyła środki w kwocie 42 tysięcy złotych w ramach ogólnopolskiej akcji grantowej PZU „Pomoc ma moc".
Za pozyskane środki, oprócz przeprowadzenia szeregu działań szkoleniowych i informacyjnych, zakupiono ważne dla ratowania życia wyposażenie: 6 defibrylatorów szkoleniowych AED, 4 defibrylatory AED do gminnych szkół, 2 zestawy manekinów dorosły-dziecko-niemowlę do ćwiczeń, 3 deski ortopedyczne dla dzieci oraz 1 dla dorosłych, naklejki edukacyjne na schody do wszystkich szkół na terenie gminy.
W ramach projektu zrealizowano również film instruktażowy, prezentowany przez młodzież we wszystkich placówkach oświatowych naszej gminy!
Projekt realizowany był we współpracy z gminą Kamienna Góra, KP PSP Kamienna Góra, wszystkimi jednostkami OSP, młodzieżowymi drużynami pożarniczymi oraz placówkami oświatowymi na terenie naszej gminy.