Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

MDP

25 sierpnia 2017 odbył się ostatni w roku rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Kamienna Góra w ramach projektu Młody Strażak Poznaje Ziemię Kamiennogórska 2017. Ostatni rajd był też najdłuższym. Uczestnicy pokonali około 15 kilometrów. 

Rajd rozpoczął się na parkingu pod Gościńcem nad Bukówką. Po zbiórce młodzi strażacy udali się w stronę szczytu Zadzierna (724 m n.p.m.).  Po odpoczynku wszyscy udali się w stronę Starej Białki i polnymi drogami w stronę Szarocina. Rajd zakończył się w Pisarzowicach w Gościńcu Rudawskim.

Na terenie Gościńca Rudawskiego odbył się apel podsumowujący trzy tegoroczne rajdy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową przypinkę. Po podliczeniu frekwencji okazało się że aż ośmioro uczestników uczestniczyło we wszystkich rajdach. Ci uczestnicy otrzymali medale i dyplomy. Na każdego uczestnika czekała kiełbaska i kaszanka z grilla oraz napój. 

Na zakończenie Rajdu druh Bartek poinformował o trzech świętach wśród braci strażackiej. Osiemnaste urodziny obchodzi członkini MDP Sandra Nowak. Również „osiemnastkę” miała druhna Katarzyna Krok oraz Prezes Zarządu Gminnego OSP Piotr Respondek. Cała trójka otrzymała od kadry prezenty. 

Na zakończenie Rajdu odbyła się dyskoteka. Wszyscy uczestnicy na noc zostali na terenie Gościńca w namiotach. 

I rajd na Kolorowe Jeziorka
II rajd do Krzeszowa

Zadzierna (724 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce w zachodniej części Sudetów Środkowych, w Kotlinie Kamiennogórskiej
Zadzierna jest najwyższym wzniesieniem wzgórz Bramy Lubawskiej. Wzniesienie góruje od południowo-wschodniej strony nad miejscowością Bukówka, a od północno-zachodniej nad Paprotkami. Wyrasta ponad otaczający ją krajobraz w kształcie rozciągniętej, wyraźnie zaznaczonej kopuły z dość stromymi zboczami. Powierzchnia szczytowa jest wyraźnie zaznaczona, na szczycie oraz na zboczach wybijają się skalne bloki a najwyższy punkt wzniesienia jest łatwo rozpoznawalny. Całą powierzchnię wzniesienia porasta las świerkowy. Skałka na szczycie wzniesienia do 1945 roku stanowiła pomnik przyrody, obecnie skałka stanowi docelowy punkt wycieczek.
U podnóża wzniesienia, po południowo zachodniej stronie, położony jest zbiornik Bukówka.
Podłoże wzniesienia zbudowane ze zlepieńców i uformowane w wyniku ich selektywnego wietrzenia.
Wzniesienie zaliczane jest do Korony Sudetów Polskich.

 

Kategoria: