Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

MDP

W dniu 27 maja 2017 (sobota) grupa członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Kamienna Góra wyruszyła na pierwszy w roku rajd pieszy. Celem rajdu były Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach.

Grupa strażaków wraz z opiekunami wyruszyła spod kościoła w Raszowie. Szlakami turystycznymi członkowie MDP przeszli nad Kolorowe Jeziorka gdzie czekali na nich druhowie z jednostek OSP szykując wspólne ognisko.

Młodzież podczas odpoczynku przygotowała sobie pieczone kiełbaski. Był czas na zabawę, gry w piłkę, berka czy zabawę w chowanego. Na zakończenie najmłodsi uczestnicy rajdu wspólnie z druhem Zdzichem zgasili ognisko. 

W rajdzie wzięło udział 30  Młodych Strażaków ze wszystkich jednostek MDP z terenu gminy Kamienna Góra. Rajd wspierali członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych. 

Rajd został zorganizowany dzięki wsparciu Gminy Kamienna Góra w ramach projektu „Młody Strażak poznaje ziemię kamiennogórską 2017”. W tym roku kolejne rajdy planowane są na górę świętej Anny w Krzeszowie oraz na Zadzierną nad Bukówką. Dokładne terminy będą jeszcze ustalane. 

Kolorowe jeziorka – cztery stawy u podnóża Wielkiej Kopy (871 m n.p.m.) w Rudawach Janowickich, w województwie dolnośląskim. Powstały w miejscu wyrobisk dawnych niemieckich kopalni, z których największa i najstarsza (z 1785 roku), usytuowana na terenie Purpurowego Jeziorka, nosiła nazwę Hoffnung. Pozostałe kopalnie nosiły nazwy: Neues Glück (1793 – teren Błękitnego Jeziorka) i Gustav Grube (1796 – teren Zielonego Jeziorka). W kopalniach wydobywano w latach 1785–1925 piryt, przerabiany na kwas siarkowy w Płoszowie, przysiółku Ciechanowic. Kolorowe Jeziorka znajdują się na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego.

Na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego występuje 14 spośród wszystkich 25 gatunków obecnych w Polsce nietoperzy m.in. nocek rudy i nocek duży – jeden z największych krajowych nietoperzy.

Kategoria: