Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

MDP

8 września 2023 po raz drugi młodzi adepci sztuki pożarnictwa z terenu powiatu kamiennogórskiego skorzystali z zaproszenia Komendanta Powiatowego PSP i wzięli udział w Pikniku MDP na zakończenie wakacji.


W 2022 roku w pikniku w większości uczestniczyły dzieci biorące udział w obozie w Turawie. (Piknik w 2022) W tym roku oprócz obozowiczów dołączyły też dzieci do tej pory nie biorące udziału w obozach. Wyraźnie było to widać we frekwencji. W Turawie było niecałe 60 druhów. Na pikniku ponad setka dzieci. Frekwencja zaskoczyła organizatorów.

Członkowie MDP wraz z rodzicami i opiekunami spotkali się na parkingu pod Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze. Wszystkich przywitał dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej kapitan Adrian Książek. Po przypomnieniu zasad musztry i marszu młodzież przemaszerowała na tył jednostki gdzie odbyła się część oficjalna wydarzenia. Komendant Powiatowy st. bryg. mgr inż. Sławomir Graczyk przywitał wszystkich, a także wręczył podziękowania za organizację i szkolenie młodzieży podczas obozu w Turawie. (Turawa 2023)

Dla społeczności związanej z MDP gminy Kamienna Góra ważną częścią była prezentacja loga stworzonego w konkursie przez Mateusza i Dawida Kwietniów. Logo zostało wybrane w konkursie – czytaj więcej

W dalszej części druhowie mieli okazję obejrzeć pokaz pracy strażaków zawodowych. W scenariuszu założono, że pali się dach komendy. Do działania wyjechały dwa średnie, jeden ciężki wozy bojowe oraz podnośnik z drabiną. Zgodnie z założeniem prąd wody został podany z działka zamontowanego na jednym z wozów, podnośnika oraz drabiny. Strażacy pracowali w pełnym umundurowaniu, w aparatach powietrznych. Podczas całego pokazu o działaniach ratowników opowiadał A. Książek.

Po pokazie członkowie MDP podzieleni zostali na sześć grup. Tyle właśnie stworzono stacji z konkurencjami. Każda z grup poznała stanowisko kierowania, zapoznało się z wyposażeniem znajdującym się na wozach, przypomniało sobie podstawy pierwszej pomocy. Niestety z przyczyn służbowych nie dojechał Komisarz Lew, ale przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze pokazały nie tylko techniki skuwania przestępców, ale także poprowadziły mały tor przeszkód. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz broni służbowej, a także oglądanie pistoletu od środka.

Na pikniku strażackim nie mogło zabraknąć wody. Tym samym na jednym ze stanowisk czekały hydronetki, a także węże strażackie do zwinięcia i rozwinięcia.

Nie mogło też zabraknąć posiłku regeneracyjnego i napojów. Dla chętnych na trawniku przy komendzie stanęły dmuchańce.

 informacje w mediach:
powiatowa.info
Relacje regionalne

 

 

Kategoria: