Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

MDP

od lewej klęczą: Antoni Jaksoń, Gracek Kołodziej, Mateusz Kwiecień, Michelle Baranowska, Dawid Kwiecień, Michał Krzyżak, Ignacy Cierpikowski. Stoją od lewej opiekun Bartek Łukasik, prezes gminna ZOSP Natalia Jaworek, Nadia Cebula (dowódca drużyny) oraz Amelka Olszak.

W dniu 4 czerwca 2023 w Lubawce odbyły się Powiatowe Zawody MDP w CTiF. Były to pierwsze powiatowe zmagania młodzieżówek od pandemii koronawirusa. Poprzednie zmagania odbyły się w 2017 roku w Chełmsku Śląskim. Opiekunem pisarzowickiej drużyny był druh Bartek Łukasik

wkrótce pełne wyniki i więcej informacji

 

Rozegrane zostały trzy konkurencje zgodne z regulaminem - ćwiczenie bojowe, bieg sztafetowy oraz pokaz musztry. Prawo startu w zawodach przysługuje zawodnikom w wieku od 10 do 16 lat. Drużyny składają się z 9 osób plus rezerwowy. Nasza drużyna wystąpiła w składzie dziewięcioosobowym.

Skład MDP Pisarzowice: Nadia Cebula, Amelka Olszak, Michelle Baranowska, Michał Krzyżak, Antoni Jaksoń, Gracek Kołodziej, Ignacy Cierpikowski, Mateusz Kwiecień, Dawid Kwiecień.
Opiekun: Bartek Łukasik.

Do zawodów wojewódzkich, które rozegrane zostaną w Zgorzelcu zakwalifikowała się drużyna MDP Chełmsko Śląskie (drużyny mieszane) i MDP Ptaszków (drużyna żeńska). Zawody rozegrane zostaną 17 czerwca 2023.

WYNIKI DZIEWCZĄT
Rozwinięcie bojowe
Ptaszków – 940 pkt
Lubawka – 900 pkt

Bieg sztafetowy:
Ptaszków – 80 pkt
Lubawka – 71 pkt

Wynik końcowy:
Ptaszków – 1020 pkt
Lubawka – 971 pkt

WYNIKI drużyny CHŁOPCÓW (mieszane)
Rozwinięcie bojowe
Chełmsko Śląskie  - 975 pkt
Opawa – 970 pkt
Pisarzowice – 950 pkt
Marciszów – 940 pkt
Ogorzelec – 925 pkt
Ptaszków – 920 pkt

Bieg sztafetowy:
Chełmsko Śląskie – 98 pkt
Marciszów – 94,8 pkt
Ptaszków – 94,8 pkt
Opawa – 94 pkt
Pisarzowice – 87 pkt
Ogorzelec – 65 pkt

Wynik końcowy
Chełmsko Śląskie – 1073 pkt
Opawa – 1064 pkt
Pisarzowice – 1037 pkt
Marciszów – 1034,8 pkt
Ptaszków – 1014,8 pkt
Ogorzelce – 990 pkt.


informacja medialna powiatowa.info:

Na stadionie w Lubawce odbyły się powiatowe zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Młodzi strażacy walczyli o nagrody i awans do zawodów wojewódzkich.

W kategorii drużyn dziewczęcych wystartowały dwie ekipy, wśród chłopców rywalizowało sześć drużyn. W kategorii chłopców klasyfikowane były również drużyny mieszane. Dodatkowo zaprezentowała się najmłodsza drużyna z Okrzeszyna, startująca poza konkursem tylko w ćwiczeniu bojowym.

Młodzi strażacy prezentowali musztrę, rywalizowali w ćwiczeniu bojowym i sztafecie.

W kategorii dziewcząt wygrała MDP Ptaszków przed MDP Lubawka. Wśród chłopców na pierwszym miejscu znalazła się MDP Chełmsko Śląskie. Drugie miejsce zajęła MDP Opawa, trzecie MDP Pisarzowice. Kolejne miejsce zajęły drużyny z Marciszowa, Ptaszkowa i Ogorzelca.

Podczas rywalizacji trzy osoby wymagały pomocy medycznej. Jedna zakończyła ćwiczenie bojowe ze złamaną nogą. Dziewczynka z MDP Lubawka zdążyła wrócić w gipsie na stadion i odebrać medal.

Zwycięzcy w obu kategoriach mają prawo udziału w zawodach wojewódzkich. Drużyny, które znalazły się na podium otrzymały puchary, medale i nagrody finansowe od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Wałbrzychu i PSP.


Od około 2:56 nagrania nasza musztra: 


Kategoria: