Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

MDP

1 października 2022 roku w Janiszowie odbył się IX Memoriał im dh Włodzimierza Respondka i dh Zdzisława Cebuli Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W tym roku, po pandemicznej przerwie, organizatorzy zmienili formułę wydarzenia.

Do tej pory memoriał polegał na rywalizacji drużyn MDP w konkurencjach strażackich. W 2022 roku postanowiono zorganizować spotkanie w formie pikniku. Każdy mógł spróbować swoich sił w pracy z prądowniczką, hydronetką, wężami. Nie zabrakło dbania o kondycję w biegu po kopercie. 

Organizatorzy przewidzieli dla każdego uczestnika gorący poczęstunek.

Na zakończenie wozami bojowymi członkowie MDP i OSP udali się na cmentarze do Pisarzowic (grób Zdzisława Cebuli) oraz Leszczyńca (grób Włodzimierza Respondka) aby złożyć kwiaty, zapalić znicze oraz zmówić modlitwę w intencji zasłużonych działaczy. 

W wydarzeniu uczestniczyli druhowie z pięciu jednostek z terenu gminy Kamienna Góra - OSP Pisarzowice, OSP Ogorzelec, OSP Janiszów, OSP Leszczynie i OSP Ptaszków. 

Wśród gości znaleźli się: wójt gminy Kamienna Góra Patryk Straus, były wójt gminy Kamienna Góra Stanisław Szmajdziński, prezes powiatowy ZOSP Jan Kasprzyk, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. mgr inż. Sławomir Graczyk.
Całą imprezę poprowadził druh Adam Ryczko przy czynnym udziale druhów z pięciu gminnych jednostek OSP.

informacja na stronie powiatowa.info - Pamiętają o druhach

O działalności druha Włodzimierza Respondka i druha Zdzisława Cebuli opowiada Jan Kasprzyk prezes Zarządu Powiatowego OSP:


Bieg po kopercie prowadzi druh Mateusz Konopacki:

Przejazd jednostek OSP - Ogorzelec, Pisarzowice, Leszczyniec, Ptaszków, Janiszów.
DW367 między Pisarzowicami, a Szarocinem. 
Cel - cmentarz w Leszczyńcu.  


Cmentarz w Pisarzowicach

Przejazd jednostek


Relacja portalu JużWiesz24


Relacja kamiennogorska.pl

Kategoria: