Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Turawa 2022

W dniach 23 -30 lipca 2022 roku odbył się organizowany przez OSP Pisarzowice obóz sportowo-pożarniczy w Turawie. Był to czwarty obóz dla MDP organizowany w ośrodku Strażak nad Jeziorem Turawskim.

Tradycyjnie już komendantem obozu został druh Bartek Łukasik. Za część formalną odpowiadała druhna Natalia Jaworek. Wychowawcami zostali Tomasz Niezgoda, Marcelina Niezgoda (cała czwórka to członkowie OSP Pisarzowice), Oktawia Zielińska (OSP Grębocice) i Kasia Basta (OSP Ogorzelec).

Na tego roczny obóz pojechało 38 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W trakcie obozu ćwiczona była musztra, hymn OSP, poprawne zachowanie podczas apelu. Prowadzone były ćwiczenia pożarnicze oraz z pierwszej pomocy. Ciekawymi przerywnikami były zajęcia z grupa OSP Oddział Ratownictwa Wodnego Opole podczas których członkowie MDP mogli nurkować z wykorzystaniem butli. Jednostka OSP Suchy Bór Grupa Poszukiwawcza zaprezentowała sprzęt wykorzystywany do poszukiwań osób zaginionych. Drony, lokalizatory, GPSy były uzupełnieniem do pokazu pracy psów poszukiwawczych.

Nad jeziorem nie zabrakło możliwości kąpieli, a także skorzystania z pływania łodzią motorową. Młodzi druhowie korzystali z możliwości kąpieli na terenie ośrodka w basenie, który był dodatkowo podgrzewany.

W tym roku organizatorzy obozu postawili na szereg działań na terenie obozowiska. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiło spotkanie z wężami. Terrarysta opowiedział o swojej hodowli, opowiedział czym węże smakują, czym słuchają, co jedzą, a także czym wydalają. Każdy mógł dotknąć kilka gatunków węży.

W ramach edukacji kulturalnej dla uczestników zagrał zespół Tu i Teraz. Młody duet ze Śląska jest w trakcie wydawania swojej pierwszej płyty. Młodzież po występie zastanawiała się, czy nie są to przyszłe gwiazdy estrady.

Tradycyjnie na obozach organizowanych przez OSP Pisarzowice pierwszego dnia rozpalane jest ognisko. Miejsce spotkań, a także po chłodniejszych nocach strefa gdzie można się ogrzać paliło się przez cały obóz. Oczywiście nie zabrakło pieczenia ziemniaków, smażenia kiełbasek, a także dyskoteki przy ognisku.

Na zakończenie obozu wręczone zostały odznaki MDP:
1 złota odznaka (druhna Nadia była na wszystkich obozach MDP)
6 srebrnych odznak (wymagane było posiadanie odznaki brązowej oraz minimum dwukrotnie później być na obozie)
23 brązowe odznaki - otrzymali uczestnicy będący po raz pierwszy na obozie.

W rywalizacji drużyn wygrała drużyna druha Tomka Niezgody pokonując na ostatniej prostej drużynę druhny Marceliny Niezgody. Trzecie miejsce zajęła drużyna dh. Kasi Basty.

Podziękowania dla kierowniczki i personelu Ośrodka Strażak. Podziękowania dla kadry oraz dla sponsorów: Powiat Kamiennogórski, Gmina Wiejska Kamienna Góra, Nadleśnictwo Kamienna Góra, Państwowa Straż Pożarna (998kamiennagora.pl), Bank Spółdzielczy Kamienna Góra.
 Kategoria: