Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

16 grudnia br., w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Pisarzowicach, odbędzie się tradycyjne spotkanie wigilijne mieszkańców Gminy Kamienna Góra. Tegoroczna edycja przybierze formę nieco odmienną od tego do czego przyzwyczailiśmy się w poprzednich latach. To, co pozostanie niezmienne, to świąteczna atmosfera ciepła i bliskości oraz niepowtarzalne smaki tradycyjnych, wigilijnych potraw.

Organizatorzy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sołtysów poszczególnych wsi, zrezygnowali z wyłaniania zwycięzcy w Przeglądzie Stołów Wigilijnych i zamiast odwzorowywać cały świąteczny stół z jego dekoracją i dwunastoma potrawami, mieszkańcy sołectw przygotują po jednym daniu, które zaserwują w sobotę 16 grudnia. O tym, jakich potraw będą mogli skosztować mieszkańcy gminy zdecydował ślepy los – sołtysi wylosowali nazwy smakowitości, które przywiozą do Pisarzowic.

Nowa formuła nie oznacza, że gospodynie i gospodarze, którzy wezmą udział w sobotnim spotkaniu, nie będą mogli konkurować o nagrody. Najważniejsza z nich to statuetka Złotego Anioła, który trafi do tego sołectwa, które przygotuje najlepszą potrawę z makiem w roli głównej. Jedynym ograniczeniem jest w tym przypadku fantazja i wyobraźnia.

Swoją szansę będą mieli również przedstawiciele młodszych pokoleń. Z myślą o nich CBK i urząd gminy ogłosili konkurs pt. „Młody Mistrz Tradycji”. Zadanie uczestników w wieku 10-18 lat polegać będzie na samodzielnym przygotowaniu wigilijnej potrawy i udokumentowaniu procesu twórczego.

Drugi konkurs , to konkurs plastyczny – „Moje Boże Narodzenie”. ”. Jego uczestnikami mogą być przedszkolaki oraz uczniowie klas nauczania początkowego (I-III). Prace mogą być wykonane indywidualnie oraz grupowo. Szczegółowe informacje na temat zasad i warunków określone są w załączonych regulaminach.

Przypominamy, że impreza jest otwarta dla wszystkich. Zapraszamy serdecznie!

16 grudnia godzina 15:00

Kategoria: