Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

 Dzień 11 września zapisał się historii ludzkości na stałe. 21 lat temu w wyniku zamachu na World Trade Center zginęło m.in. 343 strażaków. W roku 2022 Fundacja CFBT zaproponowała udział w „Honorowej Wspinaczce 11 września”. Jednym z miejsc gdzie wspinaczka się odbędzie będzie Bazylika w Krzeszowie.

W roku 2001 w zamachu na wieże World Trade Center zginęło jednocześnie 343 strażaków, w tym 3 strażaków polskiego pochodzenia. To największa liczba strażaków, jaka zginęła jednocześnie w całej historii ludzkości. Niosąc pomoc bliźniemu nawet w obliczu zagrożenia własnego życia, ci dzielni ludzie ponieśli najwyższą ofiarę.

W akcję włączają się strażacy z gminy Kamienna Góra. Druh Grzegorz Kłębczyk zaprasza na Honorową Wspinaczkę na wieżę Bazyliki Krzeszowskiej. Udział w wydarzeniu jest możliwy tylko dla strażaków w ubraniach specjalnych, hełmach, butach strażackich (bez kominiarek na szyi i bez rękawic na rękach), poły kurtek strażackich mogą być rozpięte u góry, aparaty powietrzne na plecach, ale bez masek – symbolizuje to bieg na piętra wieżowca w celu ratowania ludzi natomiast kominiarek nie używamy z uwagi na ryzyko zbytniego przegrzania organizmu.

Akcja jest jednocześnie zbiórką dobrowolnych datków na rzecz fundacji, która przeznaczy całość środków na programy profilaktyki nowotworowej i chorób psychicznych strażaków – zależnie od wyników zbiórki będą to szkolenia w terenie lub opracowanie ogólnodostępnych materiałów.

Zbiórka w Krzeszowie pod remizą o godzinie 10:30 w dniu 11.09.2022. Chętni mogą się zgłaszać telefonicznie: 795 706 412

Kategoria: