Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

Za nami kolejny dzień kontroli jakie przeprowadzają policjanci wraz z innymi współpracującymi służbami na terenie naszego województwa. Funkcjonariusze sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do wprowadzanych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Koncentrują się na miejscach, gdzie może przebywać więcej ludzi, czyli targowiska, środki komunikacji miejskiej, przystanki itp. Odwiedzają też osoby przebywające na kwarantannach domowych. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnej, bezpiecznej i łatwej w obsłudze aplikacji na telefon komórkowy KWARANTANNA DOMOWA. Ułatwi to znacznie pracę wszystkim służbom.


Na terenie Dolnego Sląska policjanci we współpracy z innymi służbami nieustannie sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do obostrzeń związanych z panującą pandemią koronawirusa. Przepisy są zaostrzane, każdego dnia chorych przybywa, również w naszym województwie, dlatego tak ważnym jest byśmy byli odpowiedzialni za siebie i innych.

W trakcie codziennej służby związanej z walką z niewidzialnym wrogiem, jakim jest wirus COVID-19, policjanci narażają swoje zdrowie podejmując działania mające na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się choroby. To dzięki pracy policjantów mniej pacjentów trafia do placówek medycznych. Choć nie wszyscy potrafią to zrozumieć, to nasze działania - działania, które podejmujemy w tym szczególnym okresie, a o których nawet nie myśleliśmy, że będziemy musieli realizować jeszcze kilkanaście tygodni temu, mają na celu jedno - zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Nie okłamujmy funkcjonariuszy, nie narażajmy innych ludzi na niebezpieczeństwo zakażania koronawirusem. Każdy chorobę przechodzi inaczej, więc jeśli tylko zauważymy u siebie choć jeden objaw mogący świadczyć o przeziębieniu, zachowajmy czujność, starajmy unikać kontaktu z innymi ludźmi i w miarę możliwości pozostańmy w domu. W przypadku nasilenia się objawów, niezwłocznie skontaktujmy się z lekarzem.

Policjanci cały czas kontrolują też osoby przebywające na kwarantannie domowej. W celu ułatwienia nadzoru nad takimi osobami została przygotowana specjalna aplikacja pn. „Kwarantanna domowa”, która jest darmowa, bezpieczna i dostępna na systemy Android i iOS. To proste narzędzie, które znacznie ułatwia weryfikację realizacji obowiązków pozostania w izolacji. Każdego dnia do osób, które zainstalowały i aktywowały aplikację, przychodzi wiadomość z prośbą o przesłanie swojego zdjęcia. Za pomocą geolokalizacji oraz programu do porównywania twarzy sprawdzane jest miejsce pobytu i osoba, która powinna pozostać w izolacji domowej.

asp. szt. Monika Kaleta
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu