Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

Od 17 października 2020 roku w związku z rosnącą ilością zakażeń SARS-COVID-19 na terenie powiatu kamiennogórskiego wprowadzone zostają obostrzenie ze strefy czerwonej.

Strategia walki z koronawirusem – 3 główne cele
Na rządową strategię walki z COVID-19 składają się trzy powiązane ze sobą cele:

Wsparcie dla seniorów
Jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie bezpieczeństwa najbardziej wrażliwej i narażonej grupie – seniorom. Jest to możliwe, m.in. poprzez wsparcie i ułatwienie zmiany codziennych aktywności i zachowań, w tym ograniczenia kontaktów.

Jednym z ułatwień są godziny dla seniora. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 w sklepie, aptece i na poczcie przebywać mogą wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. To jednak nie jedyne rozwiązanie, które pomoże chronić osoby starsze. Oprócz tego zaostrzymy zasady epidemiczne w domach pomocy społecznej i placówkach opieki, a także zalecamy maksymalne ograniczenie kontaktu z osobami powyżej 70. roku życia.

Pamiętaj, Ty również możesz pomóc! Zaoferuj wsparcie osobie starszej lub niepełnosprawnej. Zrób zakupy, wykup leki, odbierz pocztę, albo wyprowadź psa na spacer.

Odpowiednia dostępność do leczenia dla pacjentów z COVID-19
Głównym celem podczas walki z koronawirusem jest bezpieczeństwo Polek i Polaków. Aby było to możliwe musi być zapewniona odpowiednia dostępność do infrastruktury leczenia – personelu, łóżek szpitalnych i sprzętu.

W każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem. Dzięki zwiększeniu liczby szpitali liczba dostępnych łóżek również będzie większa.

Szpital koordynacyjny będzie pełnił rolę głównego szpitala w danym województwie. Co ważne, będzie ukierunkowany na opiekę nad pacjentem z COVID-19. Dyrektorzy tych placówek zostaną włączeni w skład wojewódzkich zespołów zarządzania kryzysowego, który będzie koordynować m.in.:

przepływ pacjentów pomiędzy szpitalami w uzgodnieniu z lekarzami innych szpitali, lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej,
ruch karetek „wymazowych” i transportowych,
przekazywanie pacjentów do izolatoriów.
Narzędzia do walki z COVID-19
Wprowadzamy nowe narzędzia walki z COVID-19, które mają za zadanie zmniejszyć transmisję wirusa. Chcemy jednak, aby miały one jak najmniejszy wpływ na nasze codzienne aktywności, zarówno ekonomiczne jak i prywatne. Wiemy jednak, że nie zawsze będzie to możliwe.

Pamiętaj, tylko wspólnie pokonamy koronawirusa. Nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie obowiązujących zasad jest najskuteczniejszą bronią wymierzoną w COVID-19.

Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

Strefa żółta (cały kraj, z wyjątkiem powiatów ze strefy czerwonej):

lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;
w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2;
w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób;
w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;
wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Strefa czerwona:

ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych - w sklepach o powierzchni do 100 m2 - 5 osób na kasę, w sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2;
od 19.10 - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,
w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;
w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).
Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:

lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Bądź bezpieczny – stosuj zasadę DDMA
Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Każdy ma wpływ na to, jak szybko epidemia zostanie zahamowana. W jaki sposób możemy to zrobić? Wystarczy stosować zasadę DDMA, dzięki której chronimy siebie i innych:

D jak dystans

D jak dezynfekcja

M jak maseczka

A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób, częste mycie rąk woda z mydłem i ich dezynfekcja, a także zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej - to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Walkę z zagrożeniem wspiera także aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Co ważne, im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.

więcej informacji na https://www.gov.pl/web/koronawirus 

aktualne wydarzenia związane z koronawirusem na terenie powiatu:
http://powiatowa.info/koronawirus-2020 
https://czadrow24.pl/tag/koronawirus 


Przypominamy, że od 16.10.2020 do odwołania nie działa część szpitala w Kamiennej Górze - izba przyjęć, nocna i świąteczna pomoc medyczna, oddział wewnętrzny. W Powiatowym Centrum Zdrowia Szpital Powiatowy wykryto zakażenia koronawirusem zarówno wśród pacjentów jak i personelu. 


Szanowni Mieszkańcy,
w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 na terenie powiatu kamiennogórskiego, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, a także pracowników urzędu, od 14.10.2020 r. wprowadzone zostają ograniczenia w Urzędzie Gminy Kamienna Góra.

Urzędnicy pracują normalnie i można kontaktować się z nimi telefonicznie oraz mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). W holu urzędu (parter) przygotowana jest również urna do składania pism i wniosków. Przypominam też o możliwości załatwienia spraw drogą elektroniczną za pośrednictwem ogólnopolskiego portalu ePUAP lub dostępnego na stronie gminy Kamienna Góra portalu eOBYWATEL.

W przypadku szczególnym, gdy konieczna będzie wizyta w Urzędzie, bezwzględnie stosowane będą przez interesantów wymogi sanitarne i wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie wizyty.

Ograniczenie obowiązywać będzie do odwołania.


 

Inne komunikaty głosowe do pobrania: http://www.strazpisarzowice.pl/inne-informacje/1427-koronawirus-komunikaty-glosowe 


informacja Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze:

PRZYPOMINAMY! W CAŁYM KRAJU MAMY OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA NOSA I UST.
OD 17 października br. powiat kamiennogórski w czerwonej strefie!
Kamiennogórscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu apelują, aby nie narażali siebie i swojej rodziny na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem i zakrywali usta oraz nos, również w przestrzeni publicznej. Chrońmy siebie i najbliższych. Od jutra nasz powiat w czerwonej strefie.
Policjanci uświadamiają mieszkańców regionu jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się COVID - 19. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie tych obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy.
Przypominamy! W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości do 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza należy, jakie będą konsekwencje takiej kontroli.
Prosimy wszystkich mieszkańców powiatu o zastosowanie się do podstawowych nakazów i zakazów z tym związanych. Szanujmy się na wzajem i dbajmy o siebie i swoich bliskich.
asp. Paulina Basta
KPP Kamienna Góra
INFORMUJMY NASZYCH SENIORÓW O OSZUSTACH, KTÓRZY MOGĄ WYKORZYSTAĆ ICH ŻYCZLIWOŚĆ, RÓWNIEŻ W CZASIE PANUJĄCEJ PANDEMII COVID-19
Pamiętajmy, że czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Zadbajmy o naszych seniorów.
Policjanci zwracają się z apelem do rodzin seniorów -informujmy naszych dziadków i rodziców o tym, że są oszuści, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość. Porozmawiajmy z seniorami jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich podając się za funkcjonariusza policji lub przedstawiciela jakiejś firmy. Nasza troska i działania mogą uchronić ich przed utratą oszczędności.
Policjanci m. in. powiatu kłodzkiego ponownie ostrzegają przed oszustami. Przestępcy w dalszym ciągu wykorzystują ufność osób, które nie potrafią odmówić pomocy najbliższym. Przestępcy podają się już nie tylko za członków rodziny. Zdarza się, że wmawiają starszym osobom, że są funkcjonariuszami CBŚP lub policjantami grupy zajmującej się rozpracowywaniem się oszustów działających na tzw. wnuczka.
Pamiętajmy, że czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację. Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują płatne usługi lub wyłudzają pieniądze. O takich próbach oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić policję. Jeżeli zauważycie, że ktoś chce was oszukać, natychmiast informujcie najbliższa jednostkę policji. W ten sposób uchronicie siebie i inne osoby przed przestępcami. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie zadzwonić na alarmowy nr 112.
 
Szkoła i Przedszkole w Pisarzowicach przechodzą na nauczanie zdalne
Ważna informacja
Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie!
Uwzględniając obowiązujący na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii, a także mając na uwadze wystąpienie zakażeń wśród pracowników naszej placówki, zawieszam od dnia 19 października 2020 r. do 29 października 2020r. prowadzenie działalności dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej w szkole podstawowej oraz w przedszkolu i oddziałach przedszkolnych przy Zespole Szkół w Pisarzowicach. W okresie czasowego zawieszenia, zadania szkoły, przedszkola i oddziałów przedszkolnych będą wykonywane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Decyzja została podjęta po konsultacjach i otrzymaniu zgody organu prowadzącego – Urzędu Gminy w Kamiennej Górze oraz PSSE w Kamiennej Górze.
Prosimy, aby na bieżąco śledzić informacje dotyczące pracy placówki. Jeszcze dziś podamy do Państwa wiadomości regulamin i zasady pracy zdalnej.
Życzymy dużo zdrowia i cierpliwości w tym trudnym czasie!
Dyrektor Zespołu Szkół w Pisarzowicach
Zamknięty Urząd Gminy Kamienna Góra od 19.10.2020 (informacja wójta Patryka Strausa):
Ważne!! Informuję, że wśród pracowników urzędu mamy potwierdzone dwa przypadki zakażenia Covid-19. Tuż po otrzymaniu informacji o pozytywnym wyniku testu podjęte zostały niezbędne kroki, których celem jest zabezpieczenie zarówno klientów, jak i pracowników urzędu, przed ewentualnym rozprzestrzenianiem się wirusa. Pracownicy, u których wynik okazał się pozytywny, przebywali od kilku dni na zwolnieniu lekarskim lub wykonywali pracę w trybie zdalnym.
W związku z powyższą sytuacją urząd gminy został zamknięty dla interesantów. Większa część pracowników wykonuje swoje obowiązki zdalnie, co oznacza, że można się z nimi kontaktować telefonicznie i elektronicznie (uwaga dotycząca połączeń telefonicznych: proszę odczekać kilka sygnałów, aby nastąpiło przekierowanie połączenia z telefonu stacjonarnego na komórkowy, pod którym dostępni są pracownicy). W urzędzie pozostaje część pracowników, którzy pełnią dyżury.
Wszystkie osoby mające bezpośredni kontakt z zakażonymi zostały poproszone o samoizolację i oczekują na wykonanie testu na Covid-19.
Zwracam się do naszych mieszkańców z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności, załatwianie spraw z urzędem wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem ePUAP, poczty elektronicznej oraz telefonicznie. Apeluję o ograniczenie wizyt bezpośrednich do niezbędnego minimum. Nie narażajmy się nawzajem.
Przypominam również o wystawionej w holu urzędu urnie, do której można wrzucać dokumenty.
 
 
 
Kategoria: