Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu zaprosiła do współpracy Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu oraz GOPR i Komendę Państwową Straży Pożarnej we Wrocławiu tworząc wspólnie kampanię społeczno-edukacyjną pn. „Świadomie do lasu”. Ma ona na celu informowanie regularnie mieszkańców naszego województwa jak bezpiecznie i z głową spędzać czas na łonie natury. Będziemy też edukować jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, jakie spotkać nas mogą w lesie, gdzie szukać pomocy i w końcu jak świadomie spędzać czas wakacyjny.

Sezon wakacyjno-urlopowy właśnie wystartował. Nikt nie ma złudzeń, że tegoroczne wakacje będą specyficzne i wyjątkowe ze względu na panującą w dalszym ciągu pandemię wirusa COVID-19. Wyniki badania przeprowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną wskazują, że aż 87 % Polaków chce wypocząć w kraju.

Nieważne, czy wybierzemy urlop nad morzem, w górach czy nad jeziorem, wszędzie będziemy mieli kontakt z lasem.

Dlatego, aby czuć się bezpiecznie i komfortowo w leśnych ostępach, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu, GOPR – Grupa Karkonoska i Sudecka oraz Komendą Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przygotowały wspólną kampanię informacyjną pn. „Świadomie do lasu”.

Ruszamy z cyklem praktycznych informacji, które będą prezentowane w mediach społecznościowych wszystkich partnerów kampanii. W naszych postach będzie można znaleźć takie informacje jak:

co zapakować na wycieczkę do lasu i w góry,
jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę,
jak zabezpieczyć się przed kleszczami,
co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy,
co powinniśmy zrobić, gdy zastanie nas burza w środku lasu,
jak bezpiecznie i zgodnie z prawem zaplanować bushcraft i survival w lesie oraz wiele innych.
Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie cyklicznie będą umieszczane najważniejsze i najciekawsze zagadnienia. Zachęcamy do świadomych i odpowiedzialnych wędrówek po lasach.

asp. szt. Monika Kaleta
Zespół Prasowy
KWP we Wrocławiu

Bez względu na to co nas zmobilizowało na wyprawę do lasu, jeśli wybieramy się na nią samochodem, musimy pamiętać o kilku kwestiach:
Po 1. ➡ Parkuj wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych!
Po 2. ➡ Parkuj samochód tak, aby nie blokował wjazdu do lasu. Nie wiadomo kiedy będzie konieczność swobodnego wjazdu i wyjazdu z lasu dla różnych służb.
Po 3. ➡ Nie wjeżdżaj do lasu - to grozi mandatem.
Po 4. ➡ Parkuj tak, aby nie utrudniać ruchu innym pojazdom (np. jeśli zostawiasz swoje auto ustawione wzdłuż drogi publicznej).