Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

Wybierasz się na letni wypoczynek, a może w wakacyjną podróż jadą Twoi najbliżsi? Jeśli masz obawy o stan techniczny autokaru lub stan trzeźwości kierowcy, podróż rozpocznij od wizyty w punkcie kontroli autobusów. Taka możliwość istnieje na obszarze całego Dolnego Śląska. Na terenie poszczególnych powiatów policjanci będą przeprowadzać kontrole w stałych wyznaczonych miejscach i godzinach bądź po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z właściwą jednostką Policji.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, na drogach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów, w szczególności autobusów przewożących dzieci oraz młodzież na wycieczki i letni wypoczynek. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym wyjeżdżającym na wakacje, dolnośląscy policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole pojazdów na trasach wylotowych z miast i głównych ciągach komunikacyjnych województwa. Jeśli natomiast ktoś będzie miał wątpliwości co do stanu technicznego autokaru, którym w podróż wyrusza on bądź jego bliscy, może sprawdzić pojazd, jak i kierowcę – jego stan trzeźwości oraz uprawnienia – w stałym punkcie kontroli.

Przypominamy, że jak co roku, wrocławscy policjanci już 26 czerwca br. uruchomią w stolicy Dolnego Śląska właśnie taki stały punkt kontroli autobusów wyjeżdżających z uczestnikami letniego wypoczynku, który będzie działał w godz. 06.00 - 09.00 przy ul. Karkonoskiej (punkt ważenia pojazdów ITD). Poza wskazanymi godzinami, w sprawie kontroli autobusów można kontaktować się z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu pod nr tel. 47 871 36 20 lub 47 871 32 12.

Podobne kontrole autokarów prowadzone będą też przez policjantów w innych powiatach województwa dolnośląskiego. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w załączonym pliku (kliknij).
Poza tym każdy rodzic wysyłający dziecko na wycieczkę lub kolonie, czy też organizator takiego wyjazdu może skorzystać z e-usługi "Bezpieczny autobus". Przy jej pomocy można sprawdzić czy autokar, który będzie przewoził nasze pociechy, jest sprawny i dopuszczony do ruchu oraz czy posiada aktualne ubezpieczenie OC. Do skorzystania z usługi wystarczy numer rejestracyjny pojazdu i znajomość adresu: https://bezpiecznyautobus.gov.pl 

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk
Zespół Prasowy KWP
we Wrocławiu