Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

Jeśli w ostatnim czasie na terenie powiatu kamiennogórskiego byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu koniecznie nas powiadom. Dzięki temu możemy wyeliminować z ruchu piratów drogowych, którzy stanowią zagrożenie dla nas wszystkich.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu uruchomiona jest specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej, gdzie na adres mailowy można przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, jak również zawierające przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego

Zanim wyślesz jednak zgłoszenie sprawdź, gdzie dokładnie popełniono wykroczenie.

Odpowiedni wybór przyczyni się do szybszej reakcji na zarejestrowane zdarzenie.

Koniecznie opisz:
Data, godzina zdarzenia, miejscowość, droga/ulica, numer rejestracyjny ujawnionego pojazdu

Podaj również:
Zgłaszający: Imię i Nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy.
Dalsze czynności w związku ze zgłoszeniem prowadzone będą w oparciu o ustawę Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia.

Lista adresowa wg województw:
Miasto Warszawa: WRD KSP w Warszawie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. dolnośląskie: WRD KWP we Wrocławiu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. kujawsko-pomorskie: KWP w Bydgoszczy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. łódzkie: WRD KWP w Łodzi: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. lubelskie: WRD KWP w Lublinie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. lubuskie: KWP w Gorzowie Wielkopolskim: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. małopolskie: WRD KWP w Krakowie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. mazowieckie: WRD KWP w Radomiu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. opolskie: WRD KWP w Opolu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. podkarpackie: WRD KWP w Rzeszowie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. pomorskie: KWP w Gdańsku: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. śląskie: WRD KWP w Katowicach: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. świętokrzyskie: WRD KWP w Kielcach: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. warmińsko-mazurskie: WRD KWP w Olsztynie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. wielkopolskie: WRD KWP w Poznaniu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
woj. zachodniopomorskie: KWP w Szczecinie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ważne: Przesyłając materiał filmowy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wyrażasz zgodę na jego wykorzystanie (w tym upublicznienie) w celach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (cechy identyfikacyjne pojazdów, wizerunki uczestników zostaną zasłonięte w sposób zapewniający ochronę danych osobowych).

UWAGA!
Jeżeli załącznik z filmem przekracza rozmiar 20MB, nie dołączaj go do wiadomości e-mail – poinformuj nas tylko o tym fakcie w tej wiadomości, a my w odpowiedzi prześlemy link, który umożliwi Ci przesłanie filmu na nasz serwer. Nadal wymagane jest aby w wiadomości e-mail podać dane opisane powyżej, które opisują zarejestrowane zdarzenie i zgłaszającego.

Przesłanie powyższych informacji jest niezbędne z uwagi na konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego. W toku postępowania niezbędne jest zebranie i uwiarygodnienie materiału dowodowego. Może, zatem zaistnieć potrzeba protokolarnego przesłuchania zgłaszającego w charakterze świadka zdarzenia.

Nadesłane materiały zostaną przeanalizowane pod kątem pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców zachowań agresywnych. Aby ograniczyć przemoc i agresję ze strony kierowców, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji i zachowań, policjanci będą sięgali po różnego rodzaju środki. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wobec takich osób będą stosowane wszystkie możliwe sankcje w najsurowszym wymiarze. Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne - nałożenie punktów karnych oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu.