Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

Sezon działkowy rozpoczął się na dobre, niestety razem z nim zauważalna jest zwiększona aktywność włamywaczy do ogrodowych altan. Zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie swojego mienia i nie dajmy się okraść

Ogrodowe altany kuszą potencjalnych złodziei niewielkim poziomem zabezpieczenia zgromadzonych tam przedmiotów. Niekiedy łupem złodzieja jest stary telewizor, czy odkurzacz. Zdecydowanie częściej przestępcy sięgają jednak po drobne przedmioty, takie jak np. elektronarzędzia, które łatwo sprzedać.

Aby skutecznie ustrzec się przed złodziejami powinniśmy zwracać większą uwagę na zabezpieczenie swoich ogródków działkowych. W domkach nie powinniśmy pozostawiać wartościowych przedmiotów. Zabezpieczmy drzwi i okna w swojej altanie, załóżmy też solidne zamki. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy klucza pod wycieraczką.

Przypominamy, aby zawsze zwracać uwagę na hałasy, wynoszenie mebli lub sprzętów przez osoby obce. Ważna jest również współpraca z sąsiadami. Informujmy się wzajemnie o podejrzanych osobach, które przebywają na działkach. Podczas naszej nieobecności poprośmy sąsiada, aby w miarę możliwości zwrócił uwagę na naszą posiadłość, otworzył okna, czy też włączył światło w domku.

W przypadku włamania należy powiadomić Policję. Jeżeli to możliwe zapamiętajmy, jak najwięcej szczegółów, które pomogą w ustaleniu sprawców przestępstwa.

 

Aby Twoja działka była bezpieczna, Pamiętaj!

Drogiego sprzętu (kosiarki, piły, sprzęt elektroniczny, czy agregaty) najlepiej nie zostawiać na działce. Lepiej zabrać go ze sobą i przechowywać w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu.
Należy zachować dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną.
Altankę lub działkowy domek należy zabezpieczyć tak, jak własne mieszkanie- zamontowanie atestowanych zamków w drzwiach, oknach i bramach na pewno odstraszy złodziei.
Stan zabezpieczeń należy kontrolować co jakiś czas po zamknięciu. Kilkumiesięczną nieobecność właściciela i brak zmian na działce łatwo zauważyć i wykorzystać do kradzieży.
Podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy- może to być sposób zbierania informacji przez złodziei.
O bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami- poznaj sąsiadów, wymieńcie się telefonami i zwracajcie uwagę na wasze działki i wszystkie niepokojące sytuacje.
Wszelkie zagrożenia, podejrzenia i niebezpieczne sytuacje w okolicy należy na bieżąco zgłaszać Policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego, opiekującego się terenem, na którym mamy swoją działkę.
KPP Kamienna Góra