Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 od 1 kwietnia do odwołania wprowadzane zostały kolejne ograniczenia. Osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi m.in. wysoka grzywna. Oprócz tego zmienione są zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Policjanci w ramach działań, opanowania rozprzestrzeniania się koronawirusa wykonują intensywne kontrole na terenie miast i wsi naszego powiatu.

Niestety, pomimo wprowadzonych zakazów, zdarzają się mieszkańcy, którzy bez ważnego powodu przemieszczają się poza swoimi miejscami zamieszkania w celach rekreacyjnych czy po prostu z nudów. Kamiennogórscy policjanci od wprowadzenia w dniu 1 kwietnia kolejnych obowiązków wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów ujawnili kilkanaście tego typu sytuacji. Grupowanie się osób, spożywanie alkoholu na ławce w parku, chodzenie z „nudów” - czyli przemieszczanie się bez ważnego powodu poza swoimi miejscami zamieszkania w celach rekreacyjnych, są to główne wykroczenia popełniane przez mieszkańców powiatu kamiennogórskiego.

Od 1 do 7 kwietnia funkcjonariusze ujawnili łącznie 43 osoby, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów. Wobec 29 osób zastosowano mandaty karne w kwocie 500 zł., w stosunku do 14 osób pouczenia. Ponadto Policjanci ujawnili 7 przypadków łamania kwarantanny na terenie naszego powiatu. Po wykonaniu niezbędnych czynności w tym zakresie, wobec 4 osób objętych kwarantanną, a niestosujących się do niej zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do sądu. Na podstawie naszych wniosków służby sanitarne nałożyły już wobec 3 mieszkańców powiatu kamiennogórskiego kary po 5 tysięcy złotych za niestosowanie się do kwarantanny. Dodatkowo wobec jednej osoby, która swoim zachowaniem wykazała lekceważący stosunek do stosowania się do kwarantanny wszczęto postępowanie przygotowawcze o czyn z art. 165 par 1 kk., za które grozi m.in. kara pozbawienia wolności do lat 8.

Każda z tych osób została uświadomiona o zagrożeniach wynikających z rozprzestrzeniania się wirusa oraz sposobach przeciwdziałania temu zjawisku. Osoby te swoim zachowaniem naraziły na niebezpieczeństwo życie oraz zdrowie swoje i innych osób.

Od nas wszystkich zależy to, czy powstrzymamy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zachowajmy zdrowy rozsądek i wzajemnie dbajmy o swoje bezpieczeństwo. Nie podchodźmy do obowiązujących obostrzeń lekceważąco. Tylko dzięki przestrzeganiu nowych przepisów jesteśmy w stanie ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii.

podkom. Daniel Przychocki
KPP Kamienna Góra