Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

17 lutego 2020 roku Karkonoski Park Narodowy postanowił zamknąć szlaki prowadzące na najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę. Wszystkiemu winna jest pogoda. Od kilku dni prognozowane są wichury. Na Śnieżce prędkość wiatru wielokrotnie przekroczyła 100 km/h. W okolicznych powiatach (jeleniogórski, jaworski, wałbrzyski, kłodzki) w ostatnich dniach doszło do wielu zniszczeń - powalonych drzew, zniszczonych dachów itd. Na szczęście nasz powiat wichury omijają. 

Informacja KPN:
W związku z zagrożeniem zerwania metalowego poszycia dachu, górnego dysku budynku Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego IMGW PIB na Śnieżce, w sytuacji utrzymującego się silnie wiejącego wiatru oraz zagrożenia wichurą w nadchodzących dniach, od dnia 17 lutego 2020 roku do odwołania, wejście na szczyt Śnieżki jest zamknięte.
Mając na uwadze względy bezpieczeństwa turystów zamknięte zostają następujące odcinki szlaków na Śnieżkę:
szlak czerwony i czarny tzw. zakosy,
szlak czerwony, biegnący Czarnym Grzbietem na odcinku od skrzyżowania ze szlakiem niebieskim (Drogą Jubileuszową) na szczyt Śnieżki.
Prosimy o stosowanie się do poleceń służb Karkonoskiego Parku Narodowego.

Od strony czeskiej, ze względu na uwarunkowania prawne szlaki są czynne. Jednak RNAP podał wydał ostrzeżenie:
“nalegamy, aby odwiedzający góry odłożyli podróż na Śnieżkę dopóki niebezpieczeństwo nie zostanie usunięte. Na szczyt Śnieżki wchodzisz na własne ryzyko!“

Jak zabezpieczyć się przed wichurą?

Jak przygotować się na wichurę?

Orkan Grzegorz z 2017 roku na terenie powiatu

Przypomnijmy, że kilka dni temu w Bukowinie Tatrzańskiej oderwana konstrukcja dachu zabiła trzy kobiety. Konstrukcja porwana została przez wiatr. 

Kategoria: