Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze przystąpiła do realizacji akcji prewencyjnej "Zima 2019”. W okresie zimowym policjanci większą uwagę poświęcają kontroli miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Pustostany, działkowe altanki i klatki schodowe to miejsca, które najczęściej odwiedzają mundurowi. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również samotnych i w podeszłym wieku.

Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze przystąpiła do realizacji akcji prewencyjnej "Zima 2019". Głównym celem akcji jest uchronienie osób bezdomnych przed zamarznięciem na terenie powiatu. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również samotnych i w podeszłym wieku. Założone działania polegają na wnikliwej kontroli przez Policję miejsc gromadzenia się osób bezdomnych (altanki na terenie ogródków działkowych, dworzec PKS i PKP, piwnice, opuszczone posesje), a w przypadku napotkania takich osób na przewożenie ich do noclegowni.

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców powiatu kamiennogórskiego o zwracanie uwagi na takie osoby, a w przypadku ich napotkania, np. koczujących na klatce schodowej, w piwnicy czy innym miejscu o przekazanie tej informacji Dyżurnemu jednostki Policji pod numerem telefonu 75-74-48-200 lub zgłoszenie takiej informacji bezpośrednio do Miejskiego lub Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Wykaz placówek, gdzie pomoc uzyskają osoby bezdomne z terenu powiatu kamiennogórskiego.

1. Stowarzyszenie Przystań- Schronisko dla Bezdomnych im. Św Brata Alberta w Leśnej ul. Baworowo 18 F- osoby bezdomne płci męskiej,

2. Stowarzyszenie Monar- Schronisko dla osób Bezdomnych Markot w Wałbrzychu, ul. Moniuszki 109, osoby bezdomne płci żeńskiej,

3. Stowarzyszenie Monar dom Samotnych Matek z Dziećmi Markot w Zgorzelcu, ul. Parkowa 3- osoba bezdomna płci żeńskiej z dzieckiem.

asp.szt. Marta Nieć Wierzbicka
KPP Kamienna Góra