Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA POGODY DLA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO NA OKRES 1-2 LISTOPADA 2019 ROKU - DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH / ZADUSZKI

SYTUACJA SYNOPTYCZNA: Polska znajduje się w zasięgu oddziaływania układu wysokiego ciśnienia z nad wschodniej części Europy. Stery w pogodzie jednak zacznie rozdawać zatoka niskiego ciśnienia ulokowana w rejonie Wysp Brytyjskich, co będzie skutkowało zmianami w pogodzie.

Za nim rozpoczniemy 1 listopada, nadchodząca noc z 31/1.11.2019 R. upłynie w województwie pod znakiem przymrozków oraz sporej ilości mgieł i zamgleń. W wielu miejscach pojawią się mgły i zamglenia ograniczające widoczność do 100-200 metrów, a miejscami nawet do lokalnie 50 metrów. Przeważać będzie na ogół zachmurzenie duże, jedynie w części południowej i południowo-zachodniej zachmurzenie będzie małe bądź umiarkowane. Temperatura minimalna wyniesie od -8/-6 stopni w Sudetach i na przedgórzu do -5/-3 stopni w pozostałym obszarze regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunku południowo-wschodniego

DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 LISTOPADA 2019 ROKU

1 listopada na obszarze Dolnego Śląska rozpocznie się na ogół z pochmurną aurą pogodową oraz sporą ilością zamgleń ,których największe ilości mają występować w pasie od części wschodnich, centralnych po północ. Temperatura początkowo wyniesie od -7/-5 stopni w Sudetach do -4/-2 stopni w pozostałym obszarze regionu. Jeszcze przed południem zachmurzenie duże, całkowicie duże utrzymujące się zwłaszcza w części północnej, centralnej i wschodniej zacznie zanikać i przeważać będzie zachmurzenie małe. W południe więcej przejaśnień jednak na niezbyt długo. W godzinach popołudniowych i wieczornych chmur będzie przybywać - na ogół występować będzie zachmurzenie umiarkowane, a pod wieczór wzrastające od zachodu i południowego-zachodu dalej w głąb regionu w zachmurzenie duże. Wieczorem również niewykluczone pierwsze opady deszczu w części zachodniej. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 5/7 stopni w obszarze Sudetów i przedgórza do 8/9 stopni w centrum i na północy. Wiatr w ciągu dnia na ogół słaby i umiarkowany, jednak w Sudetach centralnych i w górach Izerskich, Masywie Śnieżnika i górach Stołowych będzie się nasilał już od godzin południowych. Do godzin popołudniowych porywy do 65 km/h, późnym popołudniem oraz wieczorem porywy do 70-85 km/h w pasie od Ziemi Kłodzkiej po Góry Sowie, Rudawy Janowickie i i Góry Izerskie, a wysoko w Karkonoszach, na Masywie Śnieżnika do 110-120 km/h. Poza tym wiatr na ogół umiarkowany i słaby, z południa i południowego-wschodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1019 hPa, będzie ulegało spadkowi. Biomet początkowo niekorzystny przechodzący w neutralny, a popołudniu i wieczorem ponownie niekorzystny.

Noc z 1/2 listopada 2019 roku upłynie pod znakiem pochmurnej, dość deszczowej i wietrznej aurze.
W całym regionie przeważać będzie zachmurzenie duże, całkowicie duże oraz pojawiać się będą opady deszczu o charakterze przelotnym, natężeniu słabym okresami umiarkowanym. Temperatura wyniesie od 0/2 stopni w obszarze Sudetów do 3/4, lokalnie 5 stopni w centrum i na północy regionu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, w Sudetach centralnych, na Ziemi Kłodzkiej silny i porywisty, do 75 km/h, z południowego-zachodu i południa. Wysoko w Karkonoszach oraz na Masywie Śnieżnika porywy do 100-110 km/h.

ZADUSZKI 2 LISTOPADA 2019 ROKU

Dzień upłynie na ogół pod względem zachmurzenia dużego, całkowicie dużego. Od godzin porannych należy oczekiwać przelotnych opadów deszczu o natężeniu słabym, okresami umiarkowanym ,które pojawiać się będą miejscowo do końca dnia. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 9/11 stopni w Sudetach, przez 12/13 w pasie wschodnim, północnym i centralnym do lokalnie 14 na zachodzie regionu.
Wiatr w ciągu dnia umiarkowany, jedynie początkowo w godzinach porannych, południowych w pasie od Ziemi Kłodzkiej po Sudety centralne dość silny i silny, w porywach do 60-75 km/h, wysoko w Karkonoszach i na Masywie Śnieżnika do 100 km/h, z kierunku południowego i południowo-zachodniego. W godzinach popołudniowych i wieczornych wiatr zacznie stopniowo słabnąć w rejonie Ziemi Kłodzkiej i w Sudetach, do 60 km/h, z kierunku południowo-zachodniego. Ciśnienie w południe wyniesie 1001 hPa.
Biomet niekorzystny.

Kategoria: