Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

Nową wartą 25 tysięcy zł. kamerę termowizyjną ufundowała Rada Miasta Kamienna Góra, kamiennogórskim strażakom zawodowcom.

Szeroki opis - Strażacka kamera

Nowa kamera to nowoczesne urządzenie produkcji amerykańskiej firmy, taki sprzęt używany jest na całym świecie. Pokazuje kolorowy obraz, pozwala na rejestrację zdjęć i filmów przydatnych np. podczas analizowania prowadzonych akcji. Urządzenie można obsługiwać w strażackich rękawicach, jest wodoodporne, przez 5 minut może pracować w temperaturze 650 stopni C. Kamera kosztowała 25 tys. zł.


informacja UM Kamienna Góra:

Wśród wszystkich służb mundurowych to właśnie strażacy cieszą się największym zaufaniem wśród społeczeństwa. I nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, w końcu to oni przy każdej akcji ryzykują życiem, żeby ratować innych. By wspomóc ich w ciężkiej pracy, burmistrz Janusz Chodasewicz przekazał dziś powiatowej jednostce PSP kamerę termowizyjną. To sprzęt do działań ratowniczych w zadymionych pomieszczeniach. Pomaga lokalizować źródła ognia, a przede wszystkim ludzi w budynkach objętych pożarem.
– Z wielką przyjemnością przekazuję tę kamerę na ręce komendanta Sławomira Graczyka – powiedział burmistrz. – Jednocześnie życzę, żebyście najrzadziej musieliście z niej korzystać.
Ufundowany przez miasto sprzęt kosztował 25 tys. złotych. Jest najwyższej jakości, a tylko taki daje gwarancję sprawnej pracy podczas akcji i podniesienie bezpieczeństwa strażaków. Podczas spotkania w komendzie PSP zostały zademonstrowane możliwości kamery. Burmistrz Chodasewicz zadeklarował przy tej okazji dalszą współpracę z naszą strażą oraz wsparcie finansowe zakupów na potrzeby jednostki.


 Materiał z przekazania z portalu JuzWiesz24.pl

fot. UM Kamienna Góra


Strażacka kamera

informacja kamiennogorska.pl:

 

Strażacka kamera

informacja Dami Wałbrzych: