Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

Ze względu na przejazd Cyklomaratonu przez powait kamiennogórski czasowo wyłączone z ruchu będą drogi między Lubawką, Mieroszowem, Krzeszowem, Miszkowicami, Pisarzowicami, aż do Przełęczy Okraj. Wyścig odbędzie się 15 czerwca 2019 (sobota). Start wyścigu o godzinie 10:00 z Trutnova.

Tegoroczna trasa: 

Opis za stroną organizatora:

Opis toru - stan na 1 marca 2019 r. Może być zmieniony ze względu na możliwe nagłe zamknięcia dróg...

Pierwsze 100 km wyścigu KRAKONOS CYCLOMARATON jest takie samo dla obu tras.
Po starcie w Trutnovie kierujemy się w stronę Zlatá Olešnice, Bernartice i przejścia granicznego w Královcu (w tym roku nie odjedziemy w Bernartice na Lampertice, ale pojedziemy bezpośrednio do przejścia granicznego do Polski). Po stronie polskiej pojedziemy do Lubawki, gdzie nastąpi najbardziej fundamentalna zmiana w tegorocznym wyścigu. Skręcamy na Chełmsko Śląskie i stamtąd kierujemy się w stronę Mieroszowa, przed którym jedziemy do Krzeszowa, a stamtąd z powrotem do Lubawki. Z Lubawki, następnie tradycyjną trasą przez Miszkowice i wzdłuż jeziora Bukowka w kierunku Kamiennej Góry do Janiszowa i podążamy drogą, która poprowadzi nas przez wspaniałe wejście na przejście graniczne na Pomezní boudy (bufet nr 1). To pierwszy raz, kiedy przekraczamy 1000 mnpm, a następnie cieszymy się pięknym zjazdem do 100 km do skrzyżowania w Mrocznej Kopalni , gdzie dwie trasy się rozdzielą .

Krótka trasa - 125 km / 1,777 m:
Skręć w lewo w kierunku Trutnova i jedź górską drogą przez Horní i Dolní Maršov do Svobody nad Úpou , gdzie ponownie połączymy się z trasą długodystansową .

Długa trasa - 172 km / 2,999 m:
W Dark Mine skręć w prawo i jedź słynną górską drogą do Pec pod Sněžkou . A najtrudniejsza wspinaczka tego dnia jest przed nami. Na siedmiu kilometrach możemy pokonać ponad 430 m! Po przejechaniu 1100 m npm na Pražská bouda (Bufet nr 2) rozpoczyna się zasłużone zejście do podnóża. Zejdziemy do Dolni Dvur , gdzie po raz pierwszy opuścimy zeszłoroczną trasę i skierujemy się w prawo w kierunku Strazne (Bufet nr 3) i cieszymy się kultową Karkonoszami i zjeżdżamy w kierunku Vrchlabí . Jednak nie idziemy tam i w jednym z ostatnich zakrętów skręcamy w lewo i jedziemy asfaltową drogą do ronda do Lanova. Na nim jedziemy w kierunku Trutnova, ale od głównego zakrętu po około 5 km w miejscowości Čistá ponownie w góry. I przed nami kolejny kultowy koncert. Tym razem wycieczka do Hoffman's Huts . Po zdobyciu szczytu główna trasa przecina Janské Lázně do Svobody nad Úpou , gdzie ponownie łączą się dwie trasy.

Cyklomaraton w 2018 roku

Cyklomaraton w 2017 roku

Kategoria: