Minęło kilka dni kalendarzowej wiosny, warunki atmosferyczne i drogowe znacznie uległy poprawie jednak a na drogach powiatu kamiennogórskiego zginęła osoba. Do wypadku doszło wieczorem 05 kwietnia br. gdzie na jednej z dróg wojewódzkich samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo w wyniku czego jego kierowca poniósł śmierć.

Następna osoba straciła życie. To tragiczne zdarzenie na drodze jakie miało miejsce na terenie Gminy Kamienna Góra. Z wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku mogła być nadmierna prędkość. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry wyjaśniają pod nadzorem prokuratory przyczyny tragicznego wypadku drogowego do którego doszło 05 kwietnia br. na drodze wojewódzkiej nr 367 w Pisarzowicach.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mercedes w wyniku wykonywania manewru wyprzedzania oraz znacznej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył bokiem w przydrożne drzewo. Z relacji świadków wynika, że samochód osobowy jechał z dużą prędkością. W wypadku drogowym zginął młody mężczyzna kierujący samochodem.

Policjanci, prokurator na miejscu prowadzili czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku. W działaniach uczestniczyli również inne służby ratunkowe.

Przypominamy i ostrzegamy - nadmierna prędkość, to jedna z najczęstszych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego też apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek i rozwagę na drodze. ZWOLNIJ – PRĘDKOŚĆ ZABIJA!
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

wypadek w Pisarzowicach