Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Archiwum

W dniu 24 lipca odbyło się uroczyste zakończenie obozu szkoleniowego dla młodzieży z powiatu kamiennogórskiego z zakresu pożarnictwa. Uroczysty apel rozpoczął się od zaśpiewania przez młodzież hymnu strażackiego. 

Po hymnie komendant obozu Bartlomiej Łukasik przywitał przybyłych gości tj.:Wójt Gminy Kamienna Góra Patryk Straus, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze Robert Słowik , Prezes Powiatowy ZOSP Jan Kasprzyk, Prezes Gminny ZOSP Stanisław Szmajdziński.  

Następnie zostały wręczone młodzieży odznaki brązowe i srebrne młodzieżowych drużyn pożarniczych wraz z legitymacjami. Wójt Patryk Straus wręczył statuetki młodzieżowym drużynom pożarniczym za udział w obozie tj.: MDP Ptaszków 1, MDP Ptaszkow 2, MDP Pisarzowice, MDP Krzeszow, MDP Leszczyniec. Na sam koniec młodzież zrobiła pokaż Ctif dla przybyłych gości. 

W ciągu całego tygodnia trwania obozu młodzież uczyła się pierwszej pomocy, ćwiczyła CTIF oraz musztrę. Nie zabrakło również wycieczek krajoznawczych podczas których uczestnicy zwiedzili wambierzycką bazylikę, kalwarię, mini zoo oraz odbyła się również wyprawa do Narodowego Parku Gór Stołowych. W czwartek organizatorzy przygotowali dla uczestników niespodziankę, którą był wyjazd do Opola na mistrzostwa Europy w CTiF. O

rganizatorzy bardzo serdecznie podziękowali gospodarzom obiektu i przekazali dla nich pamiątkowe prezenty mając nadzieję że za rok spotkaja się w równie dobrej atmosferze i obóz będzie tak samo udany. 

informacja za www.powiatowa.info

Kategoria: