49 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu kamiennogórskiego wyjechało dzisiaj (niedziela, 19 lipca) na obóz szkoleniowy dla młodzieży z zakresu pożarnictwa. 

Młodzież wraz z opiekunami wyjechała na tygodniowy turnus  na teren Obozu Szkoleniowego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Pomorskiego w Wambierzycach. 

Wyjazd na obóz został dofinansowany przez Gminę Wiejską Kamienna Góra, Powiat Kamiennogórski oraz Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze. Komendantem tegorocznego obozu jest Bartłomiej Łukasik z OSP Pisarzowice. W organizację wyjazdu zaangażowaniu byli druhowie, komendanci z wszystkich OSP z terenu gminy wiejskiej. Opiekunem został m.in. kiedyś uczestniczka obozów organizowanych na terenie powiatu, Natalia Jaworek. 

Przez tydzień młodzież z MDP będzie miała pełne ręce roboty. Wszyscy będą uczestniczyć w szkoleniu z zakresu CTiF (Międzynarodowy Komitet Techniczny Prewencji i Zwalczania Pożarów) oraz w Mistrzostwach Europy MDP w CTiF, które odbędą się w czwartek (23 lipca) w Opolu.

Tegoroczny wyjazd młodzieży z MDP do Wambierzyc jest pierwszym od 2009 roku tak zorganizowanym obozem. Wcześniej obozy odbywały się regularnie.

informacja pochodzi z portali powiatowa.info