Miłą niespodziankę mieli dzisiaj (wtorek, 7 lipca) uczestnicy koloni z Polic. W jednostce OSP Pisarzowice czekała na nich Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, strażacy z OSP Pisarzowice i PSP Kamienna Góra.

Kolonię organizuje Eucharystyczny Ruch Młodych z Polic. Organizatorem koloni jest Siostra Urszulanka Serca Jezusa Konającego siostra Joanna. W tym roku kolonie organizowane są w 150. rocznicę urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej. 

Koloniście zakwaterowani są w Gościńcu Rudawskim w Pisarzowicach. Przez 10 dni młodzież w wieku od 8 do 18 lat w planach ma do odwiedzenia wiele obiektów w najbliższej okolicy. Grupa była m.ni. W Trutnovie, Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, Gryfowie, Zamku Czocha, Świeradowie Zdrój oraz w Mauzoleum w Raszowie. W planach mają jeszcze wizytę na Głazach Krasnoludków. 

Dzisiaj do remizy zaprosili kolonistów strażacy ochotnicy oraz MDP Pisarzowice. Młodzieżowcy zaprezentowali swoje umiejętności na torze przeszkód. Wjazd strażaków z Państwowej Straży Pożarnej poprzedziło wycie syreny alarmowej. Do akcji ruszyli ochotnicy oraz dwie jednostki z PSP Kamienna Góra. Na miejsce dojechał podnośnik oraz ciężki wóz bojowy. 

Strażacy zapewnili młodym mieszkańcom Polic i okolic niezapomniane popołudnie. 

galeria zdjęć

informacja za www.powiatowa.info