Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

AED

Przedszkolaki z Przedszkola nr 3 w Kamiennej Górze (ul. Papieża Jana Pawła II) poznają zasady udzielania pierwszej pomocy. Przedszkole zyskało właśnie rodzinę profesjonalnych fantomów.

Urządzenia trafiły do przedszkola bezpłatnie, dzięki Społecznemu Rzecznikowi Osób Niepełnosprawnych Januszowi Jaroszowi. Każdy z trzech fantomów ma inną wielkość, od niemowlaka do osoby dorosłej. Pierwsze dwie przedszkolne grupy mogły już ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy z wykorzystaniem nowego wyposażenia.

Z inicjatywy rzecznika w kamiennogórskich instytucjach publicznych montowane są automatyczne defibrylatory zewnętrzne AED. Pierwsze takie urządzenia kupione zostały do ratusza, Szkoły Podstawowej nr 1 i Przedszkola nr 3. Docelowo w mieście ma być 6 takich urządzeń. Kupiony został również defibrylator treningowy. Oprócz zakupu urządzeń organizowane są szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, obsługi AED. Wzięło w nich już udział 12 pracowników ratusza i po dwie osoby ze szkoły i przedszkola. Instrukcja udzielania pierwszej pomocy dostępna jest na stronie rzecznika.

źródło: http://powiatowa.info/wiadomosci/aktualnosci/16782-pierwsza-pomoc 

Kategoria: