Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2023

21 września 2023 roku nasza jednostka brała udział w ćwiczeniach na S3. Były to największe ćwiczenia na terenie powiatu od wielu lat. 

Nasi druhowie zgodnie z założeniem wjechali na S3 wjazdem Kamienna Góra Południe. Udali się do pierwszego przejazdu, gdzie musieli zdjąć liny i jadąc pod prąd dojechali na miejsce zdarzenia.

Kierujący Działaniami Ratowniczymi wyznaczył druhów do działań ratowniczych z poszkodowanymi z autobusu. Po wstępnym zaopatrzeniu uczniowie jednej ze szkół zostali ewakuowani. Osoby niemogące się poruszać zostały przeniesione na deskach. W dalszej części druhowie działali m.in. przy pomocy rannym policjantom. 

informacja prasowa powiatowa.info:

Wypadek z czołgiem
Ćwiczenia przeprowadzone zostały na zjeździe Kamienna Góra Północ, czyli w okolicach Ptaszkowa.
Według scenariusz autobus przewożący ok. 30 osób uderzył w dwa samochody osobowe oraz w ciężarówkę przewożącą czołg. Leopard spadł z lawety. W udzielanie pomocy poszkodowanym zaangażowani zostali strażacy z PSP Kamienna Góra oraz OSP Krzeszów, Chełmsko Śląskie, Marciszów, Lubawka, Pisarzowice i Ptaszków. Przyjechała również Wojskowa Straż Pożarna ze Świętoszowa. Pomocy medycznej udzielali pracownicy jeleniogórskiego pogotowia oraz ratownicy z Oleśnicy. Na miejscu zgromadzone zostały również duże siły policji.

Rozbite radiowozy
W drugim etapie ćwiczeń zaangażowani byli głównie policjanci. Po udanym ataku na konwój przewożący więźnia sprawcy uciekali radiowozem. Próbowali wjechać pod prąd na S3. Doszło do zderzenia dwóch radiowozów. Sprawcy uciekli do lasu strzelając do goniących. Ich tropem poszedł policyjny pies. Sprawca został zatrzymany.

Kiedy otwarcie S3?
Tego typu ćwiczenia organizowane są tuż przed otwarciem nowej drogi. Odcinek S3 z Kamiennej Góry do Lubawki jest już gotowy. GDDKiA czeka na wydanie ostatnich decyzji. Droga ma być otwarta do końca września.

Podsumowanie dzisiejszych ćwiczeń odbyło się przy świetlicy- remizie w Ptaszkowie.


Kategoria: