Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2023

 

W Pisarzowicach w dniu 10 czerwca 2023 (sobota) odbył się festyn Dzień Chłopa. Organizatorzy zbierali pieniądze na wyposażenie nowej remizy w tej wsi.

Organizacji podjęło się lokalne Koło Gospodyń Wiejskich Wesołe Babki oraz strażacy ochotnicy.

Na terenie przy Gościńcu Rudawski stanął darmowy dmuchaniec. Strażacy zapraszali na lemoniadę, popcorn, watę cukrową, kiełbasy z grilla, gorącą zupę, krokiety i pierogi. Wesołe Babki prowadziły kiermasz ciast, sprzedawały lemoniadę, chleb ze smalcem.

Koło Gospodyń przeprowadziło liczne konkursy oraz loterie fantowa. Nie zabrakło jak przystało na festyn ze strażakami lania wody i pokazu wozu strażackiego.

Całkowity dochód przeznaczony będzie na wyposażenie powstającej w Pisarzowicach nowej remizy strażackiej.


aktualizacja

W strefie malucha działania prowadziły animatorki z Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra. Były rzuty do celu, bańki mydlane, malowanie buzi, tatuaże, a także warsztaty rękodzielnicze, kolorowe warkoczyki.

Bańki mydlane cieszyły głownie najmłodszych


Dzięki współpracy jednostki OSP ze szkołą w Pisarzowicach na dzieci była wata cukrowa i popcorn.

Popcornem zajmował się członek MDP Antoni Jaksoń


Na parkiecie zaprezentowały się pary z Klubu Tańca Fraszka. Karolina Homoncik, tancerka i instruktorka, przedstawiła szkołę i jej ofertę.

Klub Tańca Fraszka


KGW Wesołe Babki zapraszały na konkursy i zabawy. Rywalizacje w rzucie ziemniakiem, przenoszeniu jajek czy „tańca” z balonem cieszyły się dużym zainteresowaniem. Rywalizacja odbywała się również przy hydronetkach. Tutaj zwycięstwo wywalczyła drużyna złożona z druha OSP i członków MDP Pisarzowice. Oczywiście w konkurencjach nie chodziło o miejsce, a o zabawę. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę.

Wyścig z jajkiem


Niemałych emocji dostarczyły zawody w przeciąganiu liny. W pierwszym podejściu dzieci ze wsparciem rodziców prawie pokonały drużynę strażaków. Do kolejnego przeciągani liny zgłosili się organizatorzy. Po jednej stronie stanęły licznie zgromadzone Panie z KGW Wesołe Babki, po drugiej Panowie z OSP Pisarzowice. I znowu najważniejsza była zabawa i po kilku pociągnięciach Panowie puścili linę, a tym samym Wesołe Babki „wygrywają” upadły na ziemię.

KGW Wesołe Babki wygrywają z OSP Pisarzowice


KGW Wesołe Babki przygotowały również mini licytacje. Vochery na zabiegi kosmetyczne, do Kina za Rogiem w Krzeszowie, na pizzę w Temat Pizza oraz na basen w Kamiennej Górze zasiliły skarbonki strażaków.

Loteria fantowa


Do późnej nocy trwała zabawa taneczna prowadzona przez Dj-a Paweł Słapczyński.


Organizatorzy liczą, że impreza „Dzień Chłopa” na stałe wpisze się w kalendarz imprez na terenie gminy Kamienna Góra. A może już za rok, wszyscy spotkamy się przy nowej remizie?
 

Poniżej galeria zdjęć:

 

Galeria Zdjęć na Facebook'u

 

Kategoria: