Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2023

16 lutego 2023 roku druhowie z Pisarzowic udali się na ćwiczenia na obiekcie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kamiennej Górze. W ćwiczeniach uczestniczyli funkcjonariusze PSP w Kamiennej Górze oraz druhowie z Ptaszkowa i Pisarzowic.

 Ćwiczenia rozpoczęły się od zapoznania z ogromnym obiektem. W części jest to zabytek. W czteropiętrowym budynku z przyziemiem gdzie znajduje się archiwum pracuje około 150 osób. Z obiektu korzystają też petenci. Strażacy zapoznali się z rozmieszczeniem głównych zaworów i przyłączy na terenie budynku. Jak się okazało skomplikowany układ korytarzy, dwie klatki schodowe, dziedziniec bardzo utrudnia poruszanie się po obiekcie i prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych.

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń na poddaszu budynku ZUS wybuchł pożar. Pomocy wymagały dwie osoby, które strażacy musieli odnaleźć. Gaszenie pożaru możliwe było od strony ul. Parkowej, która zamknięta została dla ruchu. Przy budynku rozstawiony został podnośnik, z którego strażacy prowadzili akcję gaśniczą.

Do budynku strażacy weszli od strony dziedzińca. Odnaleźli poszkodowanych i udzielili im pomocy. Budynek został również oddymiony.


Informacja na portalu powiatowa.info

Galeria zdjęć

 

Kategoria: