Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2022

Czterech druhów z OSP Pisarzowice wzięło udział w ćwiczeniach powiatowych S3 2022 w Lubawce. 

Ćwiczenia odbyły się na obiekcie MS58 w Lubawce w dniu 7 października 2022. 

Informacja powiatowa.info:

W wyniku nadmiernej prędkości doszło do zderzenia pojazdu przewożącego materiały łatwopalne z innym pojazdem. Później uciekający bandyta dachował pojazdem elektrycznym. W zdarzeniu uczestniczyli też uczniowie ZSZiO. W sumie poszkodowanych było 15 osób w tym strażak. Taki scenariusz przygotowali organizatorzy ćwiczeń powiatowych S3 2022.

Na miejsce działań wybrano jedno z rond przy budowanej S3 w Lubawce. Węzeł MS58 Lubawka. Na miejsce dojechała policja, pogotowie oraz jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP z Lubawki, Chełmska Śląskiego, Jarkowic oraz spoza gminy Lubawka OSP Pisarzowice.

Ratownicy musieli zabezpieczyć poszkodowanych, ewakuować najbardziej poszkodowanych, a pojazd elektryczny chłodzić wodą. W tym celu zbudowano zasilanie wodne z pobliskiej rzeki. W wyniku działań jeden z ratowników doznał obrażeń. Scenariusz zakładał, że to ratownicy musieli odnaleźć poszkodowanego dzięki sygnalizatorowi bezruchu.

Policja w tym czasie zajęła się pomocą poszkodowanym, wyjaśnianiu co się właściwie stało. Pojazdem elektrycznym miał jechać niebezpieczny mężczyzna, który po postrzale w nogę miał utykać. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia w kierunku zbiornika Bukówka. Liczne siły policji odnalazły uciekiniera.

Podobne ćwiczenia zgrywające pracę służb powiat stara organizować się corocznie. Scenariusze zakładają dużo „niespodzianek” dla ratowników.

Kategoria: