Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2022

10 września 2022 roku w Pisarzowicach odbyły się gminne dożynki. Strażacy z OSP i MDP Pisarzowice czynnie uczestniczyli w wydarzeniu.

wkrótce więcej informacji

 


informacja ze strony powiatowa.info

Pogoda nie sprzyja uczestnikom dożynek gminy Kamienna Góra, które odbywają się dzisiaj w Pisarzowicach. Święto rolników przerywają opady deszczu.

Msza święta dziękczynna odprawiona została w kościele w Pisarzowicach. Po niej uczestnicy dożynek przeszli na plac przy Gościńcu Rudawskim. W korowodzie przeniesionych było pięć wieńców dożynkowych, cztery z nich zgłoszone zostały do konkursu.

Wśród gości są Stanisław Szmajdzińskie, wieloletni wójt gminy, oraz ojciec Augustyn Węgrzyn, przez lata związany z krzeszowskim opactwem. Starostami dożynek są Edyta i Mariusz Wojciechowscy z Pisarzowic, którzy w Raszowie hodują bydło mięsne.

Podczas dożynek przedstawiciele Dolnośląskiej Izby Rolniczej wręczyli odznaczenia czworgu mieszkańców gminy. Za kultywowanie tradycji ludowych wyróżnieni zostali: Dorota Potoniec (Przedwojów) oraz Kazimierz Ogorzałek (Krzeszów). Za pracę na rzecz samorządu rolniczego wyróżnienia otrzymali: Stefan Berdychowski (Olszyny) oraz Stanisław Paździor (Czadrów).

Organizatorzy dożynek pomyśleli również o dzieciach. Wokół placu ustawione zostały stoiska, na których organizowane są warsztaty i zabawy dla dzieci. Czeka również dmuchana zjeżdżalnia.

 

Kategoria: