W dniu 12 czerwca 2022 roku po pandemicznej przerwie odbyły się Powiatowe Zawody Jednostek OSP.

Zawody odbyły się na stadionie w Kamiennej Górze. W zawodach wystartowały jednostki z Opawy, Marciszowa, Chełmska Śląskiego, Ogorzelca, Ptaszkowa i Pisarzowic.
Tytułu mistrzów powiatu broniła OSP Marciszów. Ekipa z Marciszowa wygrała obie konkurencje i całe zawody. Drugie miejsce w obu konkurencjach i w całych zawodach zajęła OSP Pisarzowice. W sztafecie trzecie miejsce zajęła OSP Ogorzelec, w ćwiczeniu bojowym OSP Opawa, a całym turnieju OSP Chełmsko Śląskie. Za miejsca na podium drużyny otrzymywały nie tylko puchaty i dyplomy, ale również nagrody finansowe - 3, 2,5 i 2 tys. zł. Czwarte miejsce zajęła OSP Ogorzelec, piąte OSP Opawa, szóste OSP Ptaszków.

Podczas zawodów wręczone zostały strażackie wyróżnienia i nagrody, których z uwagi na nieobecność wyróżnionych nie udało się wręczyć podczas dnia strażaka. Wyróżnieni zostali również Dawid Kwiecień i Mateusz Kwiecień, którzy zajęli wysokie miejsce w konkursach strażackich.

Gościem honorowym była minister Marzena Machałek, która od 2017 jest wiceminister edukacji w randze sekretarza stanu.