Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2021

W dniach 2-4 lipca 2021 w Pisarzowicach odbyły się zajęcia w ramach programu "Szkolenie dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Kamiennogórskiego w zakresie działań związanych z pierwszą pomocą w czasie pandemii." 

Zajęcia odbywały się  w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra w Pisarzowicach i jego najbliższym otoczeniu. Szkolenie przeprowadzili ratownicy medyczny z DiveMed Jelenia Góra. 
W programie zajęć znalazł się czas zarówno na przypomnienie podstaw związanych z udzielaniem Pierwszej Pomocy jak i Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Nie zabrakło ćwiczeń RKO z wykorzystaniem manekinów i porównywania wyników uciśnięć z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji. 
Prowadzący szczególny nacisk kładli na zapewnienie bezpieczeństwa w okresie pandemii oraz na nowe wytyczne dotyczące badania poszkodowanych. Szeroko omówiona została tlenoterapia. 
Wśród nowych informacji szczególnym zainteresowaniem słuchaczy znalazł się sposób ewakuacji poszkodowanego z rozbitego pojazdy z wykorzystaniem Pax Rescue Boa, a w dalszym rozwinięciu przy użyciu koca i deski ortopedycznej. Zaprezentowane zostały też maski do tlenoterapii o budowie, która lepiej przylega do skóry poszkodowanego. 

Szkolenie mogło się odbyć dzięki dotacji powiatu kamiennogórskiego w wysokości 5000 zł, które pozyskała jednostka OSP Pisarzowice. 
 
Kategoria: