Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2021

11 lutego 2021 roku do stanowiska kierowania PSP w Kamiennej Górze o godzinie 20:58 wpłynęło wezwanie o pożarze mieszkania przy ulicy Fabrycznej w Kamiennej Górze.

Pożar wybuchł na drugim piętrze, na poddaszu pomiędzy dwoma klatkami. Mieszkańcy bloku ewakuowali się sami. Pomocy, w tym zniesienia, wymagali mieszkańcy mieszkania w którym doszło do pożaru. Jedna osoba wymagała hospitalizacji, a dwoje policjantów pomagających w ewakuacji podtruło się tlenkiem węgla.

fot UM Kamienna Góra

Działania strażaków polegały na podawaniu prądów wody w środku obiektu jak i z zewnątrz m.in. z wykorzystaniem podnośnika. W dalszym okresie działań ratownicy wycieli palące się elementy dachu. 

Nasi druhowie zakończyli działania jako ostatni wspólnie z JRG Kamienna Góra tuż przed godziną 4:00. 

Trudne warunki pogodowe - mróz i opady śniegu, oraz problem z dotarciem wozów na miejsce zdarzenia powodowały dodatkowe problemy dla licznie przybyłych ratowników. 

W trakcie działań uszkodzeniu uległ podnośnik należący do PSP Kamienna Góra. Nasza jednostka w pożarze straciła latarkę.

W działaniach uczestniczyło w sumie 17 zastępów straży (m.in. z Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Świebodzic, oraz policja, pogotowie i służby współpracujące.


Dzień po pożarze:

 


Informacja Urzędu Miasta Kamienna Góra:

Nocny pożar na Fabrycznej. Pomoc dla pogorzelców
Sześciu pogorzelców skorzystało z pomocy kamiennogórskiego samorządu, który zorganizował im nocleg w hotelu po nocnym pożarze budynku przy ul. Fabrycznej 7. Pomocą musieliśmy objąć także mieszkańców sąsiadującej nieruchomości.
Pożar został ugaszony po wielogodzinnej akcji. Dom przy ul. Fabrycznej 7 jest budynkiem wspólnotowym. Znajdują się w nim cztery mieszkania komunalne i trzy lokale prywatne. Nadzór budowlany będzie oceniał stan obiektu dziś po południu. Prawdopodobnie mieszkańcy nie będą mogli szybko wrócić do zalanych mieszkań.
Podczas akcji wyłączono dostawy m.in. gazu. Obecnie nie ma go w budynkach nr 7, 9 i 11. Mieszkania zostały w ten sposób pozbawione ogrzewania. Nie wiadomo jeszcze jak szybko uda się włączyć instalację gazową. Jeśli będzie potrzeba, pomocą miasta zostaną objęci także mieszkańcy budynku nr 11. Rozważamy m.in. tymczasową instalację promienników ciepła.

Kategoria: