Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2020

Tuż przed 16:30 W dniu 3 kwietnia 2020 (piątek) druhowie z OSP Pisarzowice wezwani zostali do worków z niebezpiecznym materiałem w rzece w Nowej Białce.


Na miejsce udał się zastęp z Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze oraz ochotnicy z Pisarzowic. Na miejscu okazało się, że ciężkie worki to śmieci. Druhowie wyciągnęli worki z rzeki. Nie stwierdzono zagrożenia. Zobowiązano firmę zajmującą się odbiorem odpadów na terenie gminy do usunięcia worków.
Zgłoszenie zostało zakwalifikowane jako fałszywy alarm z dobrej wierze.

Lokalizacja:

 

Nowa Białka (przed 1945 niem. Neu Weissbach) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Kamienna Góra, nad potokiem Białka w masywie Wzgórz Bramy Lubawskiej.

Wieś zajmuje powierzchnię 299,3400 ha. Według spisu ludności zamieszkuję ją tylko jedna osoba (stan na 31.12.2019). Jest to najmniejsza spośród 21 wsi na terenie gminy Kamienna Góra. Według źródeł historycznych w latach świetności wieś składała się z 75 domów mieszkalnych. Obecnie jedyny pozostały budynek (numer 4) kiedyś pełnił rolę szkoły. 

Kategoria: