Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2019

25 września 2019 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego odbyły się ćwiczenia służb pod kryptonimem Wrzesień 2019. Nasza jednostka przeprowadziła ewakuację i przeszukanie MOPSu w Kamiennej Górze.

Według scenariusza do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze wtargnął mężczyzna, który zaatakował jedną z pracownic. Mężczyznę zatrzymali policjanci i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanej. Na miejsce wezwana została straż pożarna i pogotowie. Odbyła się ewakuacja budynku, a straż w aparatach przeszukała cały obiekt.

więcej o ćwiczeniach na terenie powiatu

 

Galeria zdjęć z działań w MOPS:

 

działania w Lubawce:

 


informacja Starostwo Powiatowe Kamienna Góra:
Ćwiczenia obronne "Wrzesień 2019"
W dniu 24 września br. w Kamiennej Górze odbyły się ćwiczenia powiatowo-gminne w zakresie doskonalenia współpracy jednostek samorządowych oraz służb ratowniczych do realizacji zadań ochrony ludności w warunkach prowadzonych działań obronnych pod kryptonimem "Wrzesień 2019".
Ćwiczenia rozpoczęły się o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej w Lubawce, gdzie doszło do ewakuacji szkoły. Działania w poszukiwaniu ładunku wybuchowego podjął specjalistyczny Patrol Rozminowania z 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.
Kolejnym miejscem ćwiczeń była Kamienna Góra. Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wtargnął niebezpieczny napastnik. Również ewakuowano budynek.
Ćwiczenia również odbyły się w Urzędzie Gminy i w Szkole Podstawowej w Marciszowie. Tam dokonano przeniesienie stanowiska Kierowania Wójta Gminy do zapasowego miejsca pracy.
Z kolei w Krzeszowie dokonano zabezpieczenia Domu Opata, gdzie przećwiczono ewakuację zabytków ruchomych.

 

Kategoria: