Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2019

25 kwietnia 2019 roku około 20:00 wybuchł pożar na terenie zakładu Dofama-Thies w Kamiennej Górze. Pożar wybuch przy budynku w którym znajdowały się butle z propan-butanem oraz acetylenem. Pracownicy zostali ewakuowani, jednak jednej osoby brakowało. Na miejsce zadysponowane zostały liczne siły i środki.

Na szczęście to scenariusz ćwiczeń dla jednostek PSP i OSP z terenu powiatu kamiennogórskiego. W akcji brały udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Chełmska Śląskiego, Lubawki, Krzeszowa, Ptaszkowa oraz Pisarzowic oraz Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Kamiennej Góry.


Nasza jednostka w pełnej obsadzie odpowiedzialna była za sprawienie linii zasilającej z rzeki Bóbr. W tym celu zabraliśmy przyczepkę wężową z Komendy Powiatowej PSP. Przygotowaliśmy pompę wraz z linią ssawną oraz linię zasilającą na kilka odcinków W-110. Linię zasilającą poprowadziliśmy na ponad 200 metrów.


Ćwiczenia zakończyły się osiągnięciem założonego celu.

 


informacja KP PSP Kamienna Góra:

W dniu 25.04.2019r odbyły się ćwiczenia na terenie zakładu produkcyjnego Dofama Thies sp z o.o. ul. Wałbrzyska 2d Kamienna Góra

Celem ćwiczeń było rozpoznanie obiektu, oraz sprawdzenie możliwości skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gasniczej w porze nocnej, podczas zagrożeń wynikających z charakterystyki zakładu.

W akcji brały udział:

– Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Kamiennej Góry

-jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Chełmska Śląskiego, Lubawki, Krzeszowa, Ptaszkowa oraz Pisarzowic

zdjęcia


Miejsca działań oraz spis zdarzeń z 2019 roku

Miejsca działań oraz spis zdarzeń z 2018 roku

Miejsca działań oraz spis zdarzeń z 2017 roku

Kategoria: