Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2018

30 czerwca 2018 roku w Opawie (gmina Lubawka) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP powiatu kamiennogórskiego. Nasza jednostka bardzo dobrze się zaprezentowała zajmując drugie miejsce wśród jednostek z terenu powiatu kamiennogórskiego i pierwsze wśród jednostek gminy Kamienna Góra.


W sztafecie 7x50 metrów nasza drużyna uzyskała czas 1 minuta 8 sekund. W wyniku błędów otrzymaliśmy 3 punkty karne. W ćwiczeniu bojowym uzyskaliśmy czas 53:54 sekundy.


W obu zadaniach wygrała jednostka z Marciszowa, która zwyciężyła również w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w każdej z konkurencji i w klasyfikacji ogólnej zajęła OSP Pisarzowice. W ćwiczeniu bojowym trzecie miejsce zajęła OSP Chełmsko Śląskie, a w sztafecie gospodarze OSP Opawa. W klasyfikacji generalnej trzecie miejsce zajęło Chełmsko Śląskie, czwarte Ptaszków, piąte Opawa, szóste Jarkowice, siódme Lubawka.

galeria zdjęć na portalu powiatowa.info

W pierwszej kolejności drużyny wzieły udział w biegu sztafetowym. Siedmiu strażaków miało do przebiegnięcia po 50 metrów wykonując po drodze różne zadania jak pokonanie basenu, ścianki, płotka czy rozstawionych tyczek.
Drugą konkurencją było ćwiczenie bojowe, zwane potocznie bojówką. Obejmuje ono sprawienie linii ssawnej, linii głównej zakończonej rozdzielaczem i dwóch linii gaśniczych, których zadaniem jest odpowiednio obrócenie/złamanie tarczy oraz przewrócenie pachołków. Role poszczególnych zawodników są ściśle określone w regulaminie co zmusza do wolniejszego, nastawionego na dokładność techniczną rozwinięcia.
Mimo, że zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez ZOSP RP kolejność wykonywania ćwiczeń powinna być inna organizatorzy wspólnie z sędziami uznali, że przeprowadzenie w takiej kolejności będzie bezpieczniejsze dla zawodników. Podczas ćwiczenia bojowego woda zalewałaby część bieżni.

Sędzią głównym zawodów była zastępca komendanta PSP Kamienna Góra mł. bryg. Agnieszka Mendelska. Skład komisji sędziowskiej powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Sławomir Graczyk.

Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze, Zarząd Powiatowy OSP w Kamiennej Górze, Gmina Marciszów, Gmina Kamienna Góra.
Organizatorzy: Zarząd Miejsko-Gminy OSP w Lubawce, OSP Opawa oraz Brama Opawska.
Jednostki OSP:
- gmina Kamienna Góra: Pisarzowice, Ptaszków,
- gmina Marciszów: Marciszów
- gmina Lubawka: Lubawka, Opawa, Chełmsko Śląskie, Jarkowice.

 

hopgorki.pl

Kategoria: