Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2018

15 września 2018 nad kamiennogórskim zalewem odbył się Festyn Charytatywny dla Kacperka. Druhowie z naszej jednostki prowadzili zabawy strażackie oraz uczyli zasad pierwszej pomocy.

Na terenie Ośrodka Wypoczynku Świątecznego w Kamiennej Górze nasza jednostka rozstawiła hydronetkę, nalewak oraz elektryczną pompę do strącania diabełków. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił w zabawach strażackich.
Dodatkowo wspólnie z grupą Medyk 4x4 druhowie prowadzili szkolenia z wykorzystanie AED. Nie zabrakło też ćwiczeń z resuscytacji, a także pokazu wyposażenia torby PSP R1.

Informacje o Kacperku:
"Mam na imię Kacper.Urodzilem się dwa miesiące za wcześnie, co spowodowało,ze cierpię na dziecięce porażenie mózgowe spastyczne czterokończynowe.Jestem wesołym chłopcem,niemniej jednak nie siedzę,nie chodzę i bardzo mało mówię.Jestem poddawany intensywnej i wielopłaszczyznowej rehabilitacji.Moje dzieciństwo to walka z własną niemocą,lecz by była skuteczna jest potrzebne zaangażowanie nie tylko ludzi ale też środków finansowych.Mam nadzieje,że Wasze ogromne serca pomogą mi wygrać tę walkę!;)"

Podczas Festynu zebrano kwotę 12253zl 60gr


informacja RTI24.pl

Nad kamiennogórskim zalewem w sobotę 15 września odbywał się festyn charytatywny na rzecz chorego na dziecięce porażenie mózgowe 3-letniego Kacpra Wsolaka. Udało się zebrać w sumie ponad 12.000 zł! 

Imprezę zorganizowali rodzice chłopca Katarzyna i Łukasz Wsolakowie. Pomógł im w tym m.in. kamiennogórski DJ's Team.
– Chłopaki wspaniale poprowadzili całe przedsięwzięcie. Nie wyobrażam sobie, by ktoś mógł zrobić to lepiej – mówi ze wzruszeniem tata Kacperka. – Poświęcili nam swój czas i okazali ogromne serce.
Podobnie jak wspaniali strażacy z OSP Pisarzowice oraz motocykliści z Wrocławia, Brzegu Dolnego i Kamiennej Góry. Pomocy nie odmówili także najmłodsi – 22 wolontariuszy ze szkoły podstawowej nr 1 niemal przez cały dzień sprzedawało ciasta i prowadziło animacje z dziećmi. 
W programie festynu dla Kacpra znalazły się liczne występy artystyczne, pokazy i koncerty, a także zabawy dla najmłodszych. Nie zabrakło również licytacji fantów. 
– Większość z nich wygrał Jarosław Więcław, któremu serdecznie dziękujemy za ogromne wsparcie – mówi Łukasz Wsolak. – Pieniądze, które udało nam się zebrać, posłużą na wielopłaszczyznową rehabilitację naszego synka.

EK
Kategoria: