Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2017

Rok 2017 się skończył. Styczeń to czas podsumowań. Nasza jednostka w ciągu minionego roku wyjechała do pomocy mieszkańcom miasta i gminy Kamienna Góra ponad 40 razy. Niestety każdy z naszych wyjazdów to nieszczęście, problem, przykrość dla poszkodowanego czy zgłaszającego. Pompowaliśmy wodę z piwnic, cięliśmy zagrażające drzewa, pomagaliśmy pogotowiu w transporcie chorych, gasiliśmy pożary, opatrywaliśmy rany. To tylko niektóre działania naszych druhów w minionym roku. Aby skutecznie pomagać potrzebujemy nie tylko wyszkolenia, ale i sprzętu, a ten kosztuje.

W 2017 roku aż pięciu druhów brało udział w szkoleniu z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Wszyscy zakończyli kurs z rezultatem pozytywnym.

W ramach szkoleń braliśmy udział w ćwiczeniach w Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie

Wyszkolenie i gotowość bojową potwierdziła niezapowiedziana kontrola z PSP - Kontrola Gotowości.

 Szkolenia odbywały się również na terenie naszej remizy. Oprócz wewnętrznych szkoleń, teren naszej jednostki wpisał się w scenariusz dwudniowych Manewrów Medycznych

W 2017 roku największym zakupem naszej jednostki była motopompa

Bardzo ważnym narzędziem dla naszej jednostki są tak zwane „nożyce życia”, a dokładniej zestaw hydrauliczny złożony z nożyc i rozpieraka. Narzędzia służące m.in. do wydobywania ludzi z rozbitych pojazdów na szczęście nie był potrzebny w 2017 roku. Jest w ciągłej gotowości, a dzięki szkoleniom druhowie są przygotowani do działania. Ten specjalistyczny sprzęt przekazała nam Państwowa Straż Pożarna w Kamiennej Górze. czytaj więcej

Jednak wiele radości dla druhów sprawiły niespodzianki które dotarły do naszej remizy „pod choinkę” gdzie znalazły się nowe ubrania specjalne typu nomex, latarki. Wcześniej udało się pozyskać flary, pachołki drogowe oraz lampy do oświetlenia wnętrza wozu. Również w zakresie „medycznym” udało się pozyskać zarówno sprzęt treningowy: fantom baby Anne, defibrylator treningowy AED. Cały czas utrzymujemy również gotowość naszą torbę medyczną typu PSP-R1 do której zakupione zostało nowe wyposażenie oraz zestaw TRIAGE.

Cały ten sprzęt wykorzystywany jest w akcjach prowadzonych przez druhów z naszej jednostki. W wielu zdarzeniach nowe wyposażenie odegrało kluczową rolę i wspomogło działania zarówno naszej jednostki jak i „zawodowców”. Wykorzystywany sprzęt pozwolił na lepsze i szybsze działanie.

W 2017 roku naszą jednostkę wsparli m.in. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urząd Gminy Kamienna Góra, Nadleśnictwo Kamienna Góra, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze. Wsparcie okazały też firmy: Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze oraz Przychodnia Rodzina z Kamiennej Góry. W 2017 roku z „jednego procenta” dla Organizacji Pożytku Publicznego otrzymaliśmy 981,67 zł.

Za całe wsparcie serdecznie dziękujemy!

Kategoria: